Skocz do zawartości

E91 problem z hahiem(trailer tow bar electric)


krzysie29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niestety nie znalazłem nic na forum o moim porblemie. Gdy podepne swiatła przyczepy sa przy niej ale wszystko swieci na raz. JEst to ori hak i wtyczka tylko ze z przejsciówka na polską. Potrzebuje haka i długo nie moge sobie z tym poradzic byłem w serwisie i stwierdzili ze sa do wymiany jakies trzy moduły a ich cena to jakis kosmos powyzej 5tys.nie chce mi sie wiezyc ze wszystkie trzy padły skoro reszta działa hak sie wysuwa i tak dalej. Dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Dla pewności podłącz inną przejściówkę i sprawdź z inną przyczepą czy błąd dalej się pojawia.

Co do modułów, to wiem że są co najmniej dwa. Jeden do wiązki elektrycznej (sterowanie światłami w przyczepie) a drugi do zwalniania haka - ten pewnie ci działa. Ten do zwalniania haka nie jest niezbędny, bo zwalnianie można zrobić bez modułu - robiłem niedawno u siebie.

Jeśli rzeczywiście masz problem z modułem, to wydasz max 450zł na zakup prawie takiej samej wiązki jak oryginalna z modułem.

Ja mam od nich - wiązka firmy Busch-Jaeger - bardzo dobra jakość, wszystko dobrze pasuje:

http://allegro.pl/wiazka-dedykowana-13p-do-hak-bmw-seria-3-e91-od-05-i5724569517.html

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAjna sprawa z ta wiazka. A dlaczego zmieniałes wiazke i jak to zrobiłes ?? gdzie sie z nia wpiełes i tak dalej?? i CZy nie wyskakuje ci bład za kazdym razem gdy odpalasz bunie bo to juz doprowadza mnie do białej i nie moge sobie z tym poradzic i nigdzie zadnej odpowiedzi(podpowiedzi) JEstes Pierwszy. Dzieki wielkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

 

Ja po prostu montowałem sobie używany oryginalny elektryczny hak, i kupiłem taką wiązkę. Na razie wszystko działa bez zarzutów.

Całość montowałem ze dwa dni, tzn hak, robiłem instalacje do zwalniania haka, montowałem wiązkę z modułem. Robiłem to pierwszy raz więc zeszły dwa dni po parę godzin, ciężko poszło ściągnięcie zderzaka, reszta to przyjemność.

Z samą wiązką nie ma wiele roboty, są instrukcje w PDF, jedynie w pre Lci trzeba podciągnąć dwa przewody do skrzynki bezpieczników z przodu za schowkiem - ale ty możesz wykorzystać przewody doprowadzone w oryginalnej wiązce.

Może masz możliwość podmienić z kimś oryginalny moduł? Jeśli to nie pomoże, to musisz szukać problemu w wiązce - może jakieś zwarcie?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.