Skocz do zawartości

Xenon - zaparowane soczewki


Kubiak121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno kupilem moja bunie. 320i 2004r.

Zanim nie wyjechalem za miasto nie wiedzialem ze mam problem ze swiatlami xenonowymi. Świeca bardzo slabo, tak jakby wsadzić do zwyklych światel żarówkę mniejszej mocy. Jest tak w obu lampach. Na stacji wykluczylem złe ustawienie. Dzis przy okazji wizyty u elektryka zobaczylismy ze obie soczewki są jednakowo zaparowane na górnej polowie. Na kloszach zero oznak wilgoci.

Czytalem na forum że można by bylo to dość łatwo osuszyc szmatka jednak moim zdaniem problem powróci. Czy same cieplo od żarnika nie osuszylo by tej wilgoci? Jakie mogą być przyczyny wilgoci wewnątrz soczewki?

Z góry dzięki za pomoc i wyrozumialość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektor można rozebrać w pył, soczewkę możesz sobie wyczyścić, ale to pewnie stary odbłyśnik i przepuszczająca uszczelka albo nieszczelne szkła.

W e46 dobrze złożone reflektory nie mogą w ogóle parować - i albo nie parują a po prostu soczewka jest brudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze uszczelka klosza jest w dobrym stanie. Jakby puszczala to parowaly by tez klosze a nie tylko soczewka od środka. Moze uszczelka na tej tylnej klapce przy żarnikach? Zdarza się?

Myślicie ze naraz padly by 2 odbłyśniki? Jaki to koszt?

Wydaje mi się że ta wilgoć tak bardzo rozprasza światło że końcowym efektem jest słabe doświetlenie drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku spróbuje osuszyć soczewkę opisaną na forum metodą. Jeżeli znowu zaparuje to spróbuje na moment wstawić inny żarnik.

Dopiero na końcu rozważę wymianę odbłyśników bo sądzę że dopóki nie usunę wilgoci w soczewce nie będę miał poprawy. Dam znać co wyszło z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Parowanie lamp w e46 to temat rzeka...nie jeden już zmieniał klosze,uszczelki,wierciłem dodatkowe otowry i jak parowały tak parują dalej

 

Mój przykład .. nowe klosze..nowe oe uszczelki.. i to samo..lampy na sylikon brane to samo tylko u mnie parują tylko i wyłącznie w zimę.. no i w dużą ulewę jak jade.Bo jak xenony nie odpalane nie paruje nic nigdy.

 

 

Od siebie dodam bo lampy zkw z zamkniętymi oczami rozbieram

 

klosz odpinasz na klipsach w koło lampy,uszczelkę wyjmij i albo kup nową 60parę zł albo sylikon spray i ją popiskaj by guma sobie wsiąkneła

 

to samo zrób z uszczelką tylnej pokrywy tam gdzie żarnik

 

wyjmij z lampy siateczkę taka małą na samym przodzie jest i wyczyśc to

 

co do rozbierania lampy to najgorsze jest to wybicie tego ''dzyndzla'' nalezy dosć mocno to miejsce podgrzać i tutaj wiem z własnego doświadczenia,że załatwiłem dwa regulatory tym,że naciskałem mocno ten trzepień w dół i lekko ciągnąłem cały wkłąd lampy do góry przez co powstają mikropękniecia na regulatorze lampy na samym jego pocżatku to jescze nic złego bo działa nadal i będzie działał.. gorzej jak się nie podgrzeje tego dzyndzla tylko na zimno próbowało się bedzie naciskać w dół go wtedy sie przekrzywi w dół i regulacja będzie się zacinać.. jest tez na to sposób,kombinerki i lekko podgiąc do góry i już działa na nowo.. ale to tak w razie czego mówie

 

 

kolejno jak uda się odczepić jak poświecisz w lampie przez otwór gdzie masz żarówkę H7 to u samej góry będa dwa takie zatrzaski..cholernie delikatnie trzeba śrubokrętem podważać,zeby nie za mocno bo jak się urwie to wkład lampy będzie latał...

 

po zdjęciu tego zostaje odczepić wtyczkę z H7 żarówki,zapłonnik, i wtyczkę z odbłyśnika(tutaj szczypce pomocne będą)i tyle

 

za nim się nauczyłem poprawnie rozbierać to 2 regulatory poszły bo to najtrudniejszy etap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Rozmawiałem dziś ze specjalistą ode mnie z miasta od regenerowania reflektorów. Powiedział że ten nalot na soczewce od wewnątrz to nie koniecznie wilgoć. Prawdopodobnie jest to pyłek z przepalającego się odbłyśnika.

Jeżeli tak to wymiana odbłyśników wchodzi w grę.

Muszę się przyjrzeć temu dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki wszystkim za pomoc.

okazało się że do wymiany byly odbłyśniki. Ta błednie zdiagnozowana wilgoć na soczewce okazała się drobinkami powłoki z odbłyśników.

Sam nie podjąlem się wymiany. Sporo do zepsucia i połamania dla laika. Lampy ZKW, regeneracja odbłyśników nie wchodziła w gre. Nowe odbłyśniki wraz z wymiana, polerowaniem klosza i soczewki 600 zł. Efekt nie do opisania.

Dla wszystkich z podlasia polecam www.polerowanielamp.com

szybko i sprawnie, prawdziwy fachowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.