Skocz do zawartości

530 d auto stracilo moc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

viewtopic.php?f=73&t=117891

 

 

Witam. jezdze E60 3.0 d z 2004 w automacie. Wczoraj wyjezdzajac na autostrade osrtro przyspieszylem od 70 do ponad 210 i auto nagle stracilo moc. Auto przestalo przyspieszac. Zupelnie stracilo moc. Ledwo udalo mi sie zjechac z auostrady i mialem wrazenie ze turbo nie dziala wcale. Na postoju auto wkreca sie na obroty "chyba" normalnie ale powyzej 2500 obr slychac dziwny niepokojacy dzwiek. Wydaje mi sie ze jak mlynek do kawy. Zadzwonilem do mechanika i powiedzial mi ze prawdopodobie turbina stracila wage. Ten dzwiek to gdzies ze strony gdzie turbo wlasnie sie znajduje. bylem ponad 200 km od domu i udalo mi sie wrocic powoli jakos. skrzynia jest automatyczna i zmienialem biegi manualnie tak zeby nie dochodzily do 2000 tys. 20 min wczesniej zanim to sie stalo jechalem przez dluzsza chwile 240km/h. Silnik byl na bank czerwony. Myslalem ze to waz od turbo ma dziure gdzies bo sie rozgrzalo mocno i gubi cisnienie ale ten dzwiek byl bardziej metaliczny. To tak jak by ja cos dlawilo i nie dawalo sie na obroty wkrecic. W momencie gdy to sie stalo wyskoczyl mi tez blad ze aktywny tempomat jest uszkodzony i nie moglem go juz wlaczyc az do czasu az nie zgasilem silnika. Dzisiaj wsiadam i auto nie ma zadnego problemu!! Przejechalem z 5 km i wszystko ok. Teraz wieczorem jade do miasta i na pierwszych 7 km wszystko ok wyjechalem na autostrade i do 170 przyspieszylem normalnie i znowu stracilo moc tak ze ledwo 90 sie dotoczylem do zjazdu... auto postalo 30 min i wracam do domu i wszystko ok znowu. ma moc. przyspiesza jak z katapulty. nie ma tego dzwieku powyzej 2500obr. ale jak dojechalem do domu to nie wiem czy to juz poschizowany jestem czy co ale wydawalo mi sie ze czuje przez chwile z nawiewow zapach taki jak izolacja topiona na przewodach... ktos mial moze podobna sytuacje albo wie co to moze byc?? dodam ze mieszkam w niemczech i bede jechal do PL za miesiac i teraz nie wiem czy moge jechac tak 800km do PL... :/

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam! bylem na Komputerze i wyskoczyly takie bledy..

19216 (4b10)

17479 (4447)

19344 (4b90)

16215 (3f57)

Czytalem troche o tym na forum i jedni pisza ze to wtryski a inni ze np zacinajace lopatki kolektora moga byc przyczyna. Mial ktos moze podobnie i moze mi cos podpowiedziec???

Opublikowano

Jaki przebieg?

Mialem identyczne objawy, uszkodzona byla zmienna geometria turbiny..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.