Skocz do zawartości

[e39] 535i Wymiana skrzyni automatycznej 5HP-24


Vasquez 535i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Zwracam się do forumowiczów o pomoc! Padła mi automatyczna skrzynia biegów o numerze 5HP-24 , silnik 535 M62 173 KW !

Moje pytanie brzmi : Czy skrzynia do 3,5l pasują bez żadnych problemów z motoru 4,4l?

Pytałem różnych sprzedawców i każdy mówi co innego, jedni mówią ,że pasuje idealnie , inni ,że trzeba wymienić krzyżak wału na mniejszy ,inni że elektronika nie pasuje ! Czy możecie mi podpowiedzieć ,jak faktycznie jest?

Z góry Dziękuję za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź!

Mam jeszcze jedno pytanie, jak wygląda sprawa z wybitymi numerami na tabliczce skrzyni? Model wiadomo 5hp24 ,ale chodzi mi o numer, jest wybity na mojej 1058 000017 oraz 1 423 190, a z 540 model 5hp24 ale już numer wybity jest 1058 000020 oraz 1 423 300!

Czy oby na pewno będzie wszystko pasować , bo po numerach trochę się nie zgadza !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
pilnuj tego numeru i szukaj takiej który jest zgodny z Twoim, założyłem kiedyś do 735 skrzynię 5H24 (taka seryjnie też tam siedziała) ale o nieco innym numerze na tabliczce, samochód przepinał tylko 2 biegi, zdjęliśmy ją z pełnosprawnej jeżdżącej E39, musiałem oddać, kupiłem ze zgodnym numerem, ruszyła od razu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie zaryzykowałem ,mechanik ,który mi ją przekładał ,powiedział krótko ,"szukaj takiej z identycznymi numerami ,będziesz miał pewność ,że będzie na 100 % pasowała i nie będzie później żadnych problemów",poszukałem dłużej i znalazłem z identycznymi numerami na tabliczce!

Chodzi idealnie!

Wielkie Dzięki za podpowiedzi ,a w szczególności dla WojtekX ,Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.