Skocz do zawartości

mam problem w bmw e30 cabrio z kontrolka "CHECK"


jedrekn

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem w bmw e30 cabrio z kontrolka "CHECK", ktora swieci mi sie pod zegarami, w cabrio jest komputer jeden nad lusterkiem wstecznym tak jakby w dachu, a drugi pod zegarami.wie ktos jak mozna zczytac te bledy??co moze je powodowac..??czy jesli sie swieca to oznacza to cos powaznego, czy poporostu z wiekiem komputer zaczyna swirowac i bledy beda wyskakiwac sila rzeczy.Przy okazji mam pytanie ile wam pali( jesli ktos posiada) e30 320, bo mi 13 litrow przy normalnej jezdzie po miescie, a na trasie 10 przy predkosciach 130-160 kmh.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem w bmw e30 cabrio z kontrolka "CHECK", ktora swieci mi sie pod zegarami, w cabrio jest komputer jeden nad lusterkiem wstecznym tak jakby w dachu, a drugi pod zegarami.wie ktos jak mozna zczytac te bledy??co moze je powodowac..??czy jesli sie swieca to oznacza to cos powaznego, czy poporostu z wiekiem komputer zaczyna swirowac i bledy beda wyskakiwac sila rzeczy.Przy okazji mam pytanie ile wam pali( jesli ktos posiada) e30 320, bo mi 13 litrow przy normalnej jezdzie po miescie, a na trasie 10 przy predkosciach 130-160 kmh.pozdrawiam

 

Odpalasz auto mruga CHECK-wymaga sprawdzenia swiatla stopu (wcisniecia pedalu hamulca), jezeli dalej Ci mruga to na kompie przy podsufitce widocznie masz jakis blad, te kompy czasami lubia "swirowac" ale bledy lepiej sprawdzic :hand:

Spalanie masz ok , widac ze nie jezdzisz spokojnie :mrgreen:

 

PZDR :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie możesz jeszcze troszkę (ale niedużo) obniżyć używając lepszego paliwa. Ja sprawdziłem to na własnej skórze - olałem teraz BP, Orlen, i inne krzaki (darujcie, nie chce wywołać dyskusji) i kupuję Shell V-power 95 4,30 za litr. Można jeszcze oczywiącie Racing... i najbardziej bym go polecał, bo podobno nie jest w Polsce mieszany... ale zaraz na bank mnie ktoś skrytykuje. są to wnioski dotyczące stacji w mojej okolicy, zaznaczam.

Spalanie u mnie spadło bardzo znacząco i zmniejszyła się różnica w spalaniu podczas ostrej jazdy i normalnej, miejskiej. Teraz przejeżdzam (szacunkowo bo nie robiłem pomiarów) ze 30% więcej. nie przejdę już na zwykłe paliwo. Jest jeszcze dodatkowy plus tankowania pewniejszego paliwa jest taki że zimą nie zamarza - mi zamarzło i troche mnie to kosztowało.

Piszę to bo jeśli dopiero kupiłeś to możliwe jest ze względu na spalanie oszczędzasz na paliwku, ale zaznaczam że to tylko domysł i wolalbym żeby bezpodstawny! :mrgreen:

Co do check'a to odsułam do szukajki, albo najlepiej ściągnij sobie instrukcję obsługi, to wiele ci to rozjaśni o twoim autku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komputerem to racja jakiś głupek pod sufitem pokazuje raz to raz tamto, ale hamulce to zawsze! Dopiero jak wciśniesz pedał albo ten guzik na kompie to gaśnie :cool2:

 

Nie hamulce, tylko komputer sprawdza swiatla stopu !

 

Jedrek - masz tu rozpiske Check-Controla po Polsku http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=25636

 

PZDR :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.