Skocz do zawartości

Pokrywa szyberdachu nie zamyka sie


belkocik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem zakupilem bmw x3 e83 2,0d 2006r i po jakims czasie szyberdach szwankuje. Podsufitka nie chce sie zamknac. Gdy wciskam przycisk od szyberdachu to sie otwiera szyberdach (wentylacja) ale jak przesuwam strzalki w gore i dol to 0 reakcji. Wypatrzylem na youtube zeby zrobic inicjalizację dachu. to moze sie ruszy. Tak pokrywa ruszyla sie lecz w polowie jakby cos peklo i wysunela sie tylko 1 pokrywa druga zostala. Dodam tez ze moge przemieszczac ta pokrywa ale co chwile jest blokada i musze jeszcze raz przesunac przycisk zeby sie poruszyla tz. przesune troche i zatrzyma sie i musze jeszcze raz przesuwac)

@Znalazlem jakis zestaw naprawczy na allegro: http://allegro.pl/szyberdach-bmw-x5-e53-x3-e83-zestaw-naprawczy-i5615335293.html

 

filmik: https://www.youtube.com/watch?v=xFAXoZCYOHQ&feature=youtu.be

 

Doradzicie cos co moglo sie zepsuc ?

Edytowane przez belkocik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze akumulator padl i zostal wymieniony i caly komputer zostal zresetowany ( zegar, stacje w radiu itp musialem ustawiac od nowa) to pewnie cos musialo sie z szyberdachem stac. Mam takie pytanie czy po zresetowaniu komputera w samochodzie trzeba wykonac taka czynnosc jak na tym filmiku" inicjacja szyberdachu" -

? W moim przypadku to nie zostalo zrobione i moze dlatego cos jest nie tak ;/

 

@Bylem u mechanika i powiedzial ze to jest usterka mechaniczna czyli trzeba bedzie rozbierac cala podsufitke zeby dostac sie do szyberdachu :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis plastik pekl albo cos i odpiela sie druga pokrywa ( cos w tym stylu jesli dobrze pamietam). Podpial samochod do komputera i zadnych bledow nie wywalalo. Jak dosuwam ta pierwsza pokrywe calkiem do tylu to slychac ze cos tam blokuje ta druga pokrywe moze cos sie odlaczylo. Macie jakis schemat jak jest zbudowany szyberdach w bmw x3 e83 2006r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

MAM TAKI PROBLEM ŻE ROZELRAŁEM SZYBERDACH PANORAME W BMW X5 I NIE MOGĘ ZŁOŻYĆ I SZUKAM JAKIEGOŚ RYSUNKU ALBO SCHEMATU O ILE TAKI JAST .SCHEMAT KROK PO KROKU JAK ZŁOŻYĆ SZYBERDACH

 

jest e39 , ale zasada jest chyba taka sama :D

 

e36 Sunroof DIY part 1

 

e36 Sunroof DIY part 2

 

e36 Sunroof Part 3

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.