Skocz do zawartości

535d czy to normalne? po wymianie oleju?


cykada

Rekomendowane odpowiedzi

1.Było wiele razy!!

2. Do bmw lejemy CASTROL EDGE PROFESSIONAL

MOD

 

Witam wszystkich!

 

Posiadam od niedawna 535d z końca 2005r 3.0 272 KM. przed wymianą oleju nie miałem żadnych zastrzeżeń co do pracy / dzwięku silnika.

po wymianie oleju na nowy, plus wymiana wszystkich filtrów mam wrażenie że przy niskich obrotach (nie na postoju) tylko jak już jadę to silnik klekocze jak typowy diesel

po czym jak zwiększam obroty to dzwięk znika i chodzi jak powinno. te "klekoczenie" nie trwa dłużej jak sekunda ale jednak słychać.

niestety nie mam pojęcia jaki olej był wlany wczesniej ale według tego co wyczytałem to wlałem 8.5L 5-30 castrol edge.

 

pytanie, czy to normalne? czy może inny olej powinienem wlać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich!

 

Posiadam od niedawna 535d z końca 2005r 3.0 272 KM. przed wymianą oleju nie miałem żadnych zastrzeżeń co do pracy / dzwięku silnika.

po wymianie oleju na nowy, plus wymiana wszystkich filtrów mam wrażenie że przy niskich obrotach (nie na postoju) tylko jak już jadę to silnik klekocze jak typowy diesel

po czym jak zwiększam obroty to dzwięk znika i chodzi jak powinno. te "klekoczenie" nie trwa dłużej jak sekunda ale jednak słychać.

niestety nie mam pojęcia jaki olej był wlany wczesniej ale według tego co wyczytałem to wlałem 8.5L 5-30 castrol edge.

 

pytanie, czy to normalne? czy może inny olej powinienem wlać?

 

No niestety nie jestes pierwszy ktory zauwazyl ze na castrolu silnik pracuje mniej kulturalnie, są większe ubytki + pozostawia po sobie wiecej zanieczyszczen niz inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.