Skocz do zawartości

Żarówki za granicą


piotrek94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wybieram się z rodziną moim samochodem BMW E87 do Chorwacji, mam w Nim xenony i w związku z tym mam pytanie. Za granicą trzeba mieć ze sobą kamizelki, apteczke, gaśnicę i żarówki, te w sklepach zazwyczaj są bez ksenonów. Wie ktoś może czy mam również posiadać zapasowe żarówki ksenonowe?

 

Czekam na odpowiedź,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej rozumiem, ale wiadomo jak to może wyglądać w praktyce - nie będę sobię robić kłopotów, problemów - nie będę się powoływać na Konwencje z '68 roku. Uproszczę więc pytanie: czy ktoś z Was brał kiedyś zapasowe żarówki ksenonowe na wyjazd za granicę w obawie kontroli policji? Chodzi o kraje: Czechy, Austria, Chorwacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zapomniałeś o Słowacji :mrgreen:

Nie, nie brałem i nie mam zamiaru. Żarówki xenonowe maja dużo wyższa żywotność od halogenowych i nie wypalaja się od tak z dnia na dzień.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej rozumiem, ale wiadomo jak to może wyglądać w praktyce - nie będę sobię robić kłopotów, problemów - nie będę się powoływać na Konwencje z '68 roku. Uproszczę więc pytanie: czy ktoś z Was brał kiedyś zapasowe żarówki ksenonowe na wyjazd za granicę w obawie kontroli policji? Chodzi o kraje: Czechy, Austria, Chorwacja.

 

Jechałem w zeszłym roku do Chorwacji. Brałem wszystko gaśnice, apteczkę, kamizelki itp. Specjalnie kupowałem bodajże wodę utlenioną bo gdzieś takiej wymagali w apteczce :mrgreen:

Komplet zapasowych żarówek też miałem, większość kupowałem po jednej sztuce, najtańszych jakie były. Ksonona miałem zapasowego tylko dlatego, że jakiś czas wcześniej mi się jeden wypalił i wymieniłem obydwie, więc jeden został na zapas. Jak tak sobie teraz myślę to raczej bym się nie pokusił o kupno nowego dobrego żarnika tylko po to by mieć na zapas. Jak już bardzo chcesz mieć to najtańsze na allegro stoją po 13 zeta - chiński badziew nie do założenia, ale cena za święty spokój chyba nie wygórowana :D

 

 

P.S Speed gratulacje z okazji trzy tysięcznego posta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki, nazbierało sie tego trochę a wcale dużo nie piszę :shock:

 

Tu jeszcze znalazłem cała umowę międzynarodową.

http://prawo.legeo.pl/prawo/konwencja-o-ruchu-drogowym-sporzadzona-w-wiedniu-dnia-8-listopada-1968-r/

 

Drogiego żarnika też bym nie kupował jedynie właśnie taki tani ale też musi mieć znaczek CE a wątpię żeby taki za 13 zł go miał :mrgreen:

 

Państwa z którymi została podpisana umowa.

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-08-16-10-46-09.png_zpsc2uktb0b.jpeg

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.