Skocz do zawartości

BMW E60 525i 2006 rok 218 km


robo367

Rekomendowane odpowiedzi

viewtopic.php?f=73&t=117891

 

Witam koledzy.Temat znikania był już przewijany ale nosze się z zamiarem naprawy uszczelniaczy i prosił bym o poradę.moje bmw (N52) zużywa 1l oleju na 1700 km .Fachowcy mówią że w tym modelu nie wymienia się odmy i na pewno ubytki są spowodowane przez wadliwe uszczelniacze.Przebieg to 182000 org potwierdzony.Podczas pracy silnika otwieram wlew oleju i jest lekkie zasysanie ,odma jest podgrzewana więc nie ma możliwości zapchania się ,a może mimo to wymienić odmę i zobaczyć. Jestem właścicielem od 2 miesięcy. wymiana uszczelniaczy to spory wydatek rzedu ok 2500 zł.ciśnienie cylindrów po 12 A na każdym garze.Mam zamiar dokonać naprawy 17.08. liczę na wasze opinie i z góry dziekuję.

PS

auto na castrolu 5w40 ale zmienię na motula 5w40 xclean

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu bierze olej i nie widać by dymił.wycieków brak.Auto pewne po przeglądzie w Niemczech w kwietniu i w maju w pl przy zakupie

2005-12-20 data prod.

Nie wiem co robić .

Można by powiedzieć perełka gdyby nie ten olej który mnie martwi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowice masz jeszcze ta dobra bo od czerwca 2006 weszły te awaryjne. Ogólnie ja też posiadam n52 z października 2005 i też łyka olej między 1500 -2000km muszę litra dolać brzegiem 210000tys. Z tego co czytałem to ludzie polecają płukanie zrobić i olej zmienić na motul lub valvoline niby pomaga. Ja zmieniałem niedawno olej więc za jakieś 8tys zrobię płukanie i zobaczymy co z tego wyniknie. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp ja niestety też jestem po wymianie oleju , dolewki robię z motula.Jeśli chodzi o płukanie to czytałem że potrafi uszczelki wypłukać.Zaś jeśli chodzi o odmę to mam 1 objaw niby z odmy a mianowicie potrafi na wolnych przygasnąć silnik stojąc na światłach.koszt odmy to 250 zł można zaryzykować ale może ktoś wie czy przygaśnięcie to wina odmy bo na wlewowym korku jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.