Skocz do zawartości

Zawór odpowietrzający EVAP e46 325i jak sprawdzić?


HuGo86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

 

Po ostatniej wymianie odmy w moim bmw e46 m54 325Ci pokazał się błąd 68 Tankentlueftungsventil, zaznaczę że wcześniej go nie było dlatego pytanie do was jak sprawdzić ten zawór czy jest sprawny.

Zamierzam jutro ponownie rozebrać auto i sprawdzić czy nie odpiął mi się jakiś przewód od niego i przy okazji chciałbym sprawdzić poprawność działania tego zaworu.

Nr części zaworu 13901433603

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=ET35-EUR-06-2002-E46-BMW-325i&diagId=13_0798

 

Z góry dziękuje za pomoc :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma odpowietrza układ korbowy

, a ten zawór co piszesz to odpowietrza zbiornik paliwa, więc bezpośrednio to nie mają związku ze sobą ale podczas naprawy coś się mogło przydarzyć.

Kiedyś było opisane jak to sprawdzić viewtopic.php?f=71&t=138248

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdził tak jak opisywali na powyższym linku że po odpięciu przewodów kluczyk w pozycji 0 i próbować dmuchać i powinno dać się przedmuchać, ale u mnie się nie da.

Tak więc pojechałem zakupiłem używkę i próbuje to samo i znów nic ;( pojechałem wymienić go i znowu nie dało rezultatów.

Tak więc pytanie do Was co może być nie tak że tak się dzieje, jest jakiś bezpiecznik tego odpowietrznika ?

Po rozebraniu okazało się że mam w aucie inny nr zamiast 1433603 mam zamontowany 1433602 czy to ten sam ? bo zakupiłem 1433602.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.