Skocz do zawartości

318i 2001 nie kręci rozrusznik po wymianie


Polwidz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. A więc po wymianie rozrusznika, ten który był wymieniony był sprawdzony na krótko i działa problem tego typu ze po przykreceniu rozrusznik nie kręci słychać pstrykanie akumulator naładowany więc pomocy co to może być dodam że przed zamiana było wszystko ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego opisu wynika że miałeś dobry rozrusznik i wymieniłeś na inny i po wymianie ten nowy nie kręci tylko słychać bendiks , po ponownej wymianie na ten stary też nie kręci tylko bendiks stuka. Aku jest naładowany i podczas próby rozruchu lampki przygasają.

Jak jest tak ja to zrozumiałem to klasyczny elektryczny problem tz słabe elektryczne połączenia, brak ciągłości masy.

Może być problem mechaniczny tz silnik jest zablokowany i rozrusznik nie jest w stanie zakręcić, ale to jest rzadki przypadek.

Dodam : sprawdź czy na aku masz 12,5 V

Ps Poprawiłem szyk w zdaniu

Edytowane przez Faliszewice

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka była przyczyna wymiany rozrusznika ?

Na rozruszniku jest cały czas napięcie zasilające i czy tam sprawdziłeś ? powinno być takie same jak na aku, może rozrusznik niema dobrej masy ?

Kiedyś można było na samym rozruszniku śrubokrętem na krótko go zastartować , niewiem jak obecnie bo dawno tego nie robiłem.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To problem rozwiązany. Jednak akumulator był za słaby ale napięcie miał ale nie wystarczające okazało się, a wymieniałem rozrusznik bo na starym bendiks zawieszał się. A panu falaszewice dziękuję za pomoc bo jako jedyny odpowiedział więc raz jeszcze dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.