Skocz do zawartości

525i 24V Problem z wiązką przewodów Vanosa


tomek_alex

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy ktos wie moze jak uporac sie z problemem instalacji wiązki przewodów do bmw e34 525i24v z 93 mam problem miałem silnik 2.5i bez vanosa a teraz mi głupi doradzili zebym załozył vanosa i ze wszystko pasuje tak samo a mi zostały dwie wiazki przewodów nie podłaczone czyli teraz trzeba zmianic wiazke przewodów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktos wie moze jak uporac sie z problemem instalacji wiązki przewodów do bmw e34 525i24v z 93 mam problem miałem silnik 2.5i bez vanosa a teraz mi głupi doradzili zebym załozył vanosa i ze wszystko pasuje tak samo a mi zostały dwie wiazki przewodów nie podłaczone czyli teraz trzeba zmianic wiazke przewodów

(...)

kto moze mi pomóc w odpowiedzi na temat wiazki przewodów silnik 2.5i bez vanosa na vanosa 2.5i bez vanosa ma wszystko to samo a vanos ma czujnik połozenia wałka trozrzadu i jak to podłaczyc

(...)

witam mam pytanko o róznice miedzy silnikami 2.5i z vanosem a 2.5i bez vanosa miałem silnik bez vanosa i poszła mi głowica kupiłem silnik i powiedzieli mi ze nie ma róznicy a jest w wiazcd przewodów m i teraz mam nie podłaczone dwie wiazki czy teraz musze zmieniac cała wiazke czy tylko przerobic z3by podłaczyc czujnik połzenia wałków rorzadu vanos lub jak to sie nazyw a czujnik połozenia zmiennych faz rozrzadu

 

Trochę się w tym wszystkim gubię :duh: :mad2:

 

Jeżeli piszesz bez znaków przestankowych, w chaotycznym stylu, to niewielu chce się przez twój temat przebrnąć. I dlatego nie masz odzewu.

 

Następnym razem nie zakładaj trzech wątków opisujących w zasadzie ten sam problem, a tylko różniących się opisami. Robi się bałagan i sztuczny tłok. (Dlatego wywaliłem dwa z nich i zostawiłem pierwszy wątek, grupując treść wszystkich tutaj).

 

Wysil się kolego i przeszukaj starsze posty bo było wiele razy o tym na forum.Na górze funkcja Szukaj

 

Mylisz się alox, akurat o tym nie było wiele razy. :naughty:

 

Wątki, które mogą coś podpowiedzieć w temacie:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=27009&highlight=vanos

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=27091&highlight=vanos

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=21024&highlight=vanos

 

Niestety,

tomek_alex, wynika z nich, że nie trzeba było głupich słuchać.

Albo zapytać na forum zanim zrobiliście przekładkę.

 

Nie dość, że wiązka nie będzie pasować, to jeszcze trza będzie znaleźć inny komputer. Poprawcie mnie, jeżeli się mylę.

 

Jeżeli silnik chodzi, ale jest momentami dziwnie mułowaty i dużo pali, to jest właśnie sprawka niepodłączonego Vanosa.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podłączonego Vanosa auto zachowuje się jak z "późnym" wałkiem. Ma moment przy niskich obrotach, ale na wyższych muł... Właśnie Vanos przy wysokich obrotach przesuwa wałek, "wyprzedza" go.

 

Można tak jeździć, ale nie widzę sensu. Trzeba przerzucić wiązkę i komputer. Chyba, że lubisz rzeźbić, a potem szukać powodów niedziałania.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.