Skocz do zawartości

BMW E60 525d 530d 535d Wymiana Chłodniczki oleju ASB


mixiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Czy ktoś z was może wymieniał chłodnce, chlodniczkę olejową automatu ASB ?? jak wiadomo chodzi o uszkodzony w niej termostat wody.

Niestety nie trzyma mi temperatura silnika, nie wiem czemu, ale łamią mi się czarne cypki które trzymają sprężynę w króćcu wody, wymieniłem już 3 sztuki

Postanowiłem wymienić całą chłodniczkę olejową.

 

Jak powinna wyglądać jej wymiana i w jakiej kolejności :?:

Może ktoś ktoś się podzieli wiedzą :?:

 

Wiem jedno jest tam masakryczne dojście.

Tz. dwie śruby dolne chłodniczki spoko, są do odkręcenia, trzecia górna, na czuja, da się odkręcić, ale nie wyobrażam sobie, aby odkręcić tylne przewody od chłodniczki oleju :?:

Jest na to jakiś patent, sposób, metoda :?: nie ma kompletnie żadnego miejsca, aby włożyć paluchy czy kluczyk :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewody od oleju sa przykrecane taka obejma plastikowa w ktorej srobka jest na srodku miedzy przewodami. Wkladasz kluczyk 10 najlepiej oczkowo grzechotkowy i odkrecasz. Ja wyjmowałem ta chlodniczke jak mialem zdemontowana pompe wspomagania i alternator wtedy tragedi nie bylo z caly osprzetem to ciezki temat tym bardziej ze jeszcze olej ci bedzie wyciekac... fakt ze same przewody dokrecalem jak mialem caly osprzet zmontowany bo zapomnialem wczesniej i to nie jest w sumie nawet ciezkie pod warunkiem jak bedziesz miecz oczkowa grzechotke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, nie chce demontować, pompy wspomagania i alternatora. :( dużo pracy, mało miejsca, mam 535d z dynamic drive, zbiorniczki oleju, przewody, potem wszystko mokre :(

 

Nie wyobrażam sobie, aby w ogóle, dojść tą grzechotką do tej śruby, aby odkręcić przewody z tyłu chłodniczki, żadnego miejsca, ręką nie idzie dotknąć przewodów.

 

Kiedyś, ja wyjmowałem, wymieniałem i niczego z góry nie odkręcałem, ale za żadne skarby nie mogę sobie przypomnieć jak to zrobiłem...

 

CZARNA MAGIA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to sie stało ale w kilka dni po tym jak ci opisalem co i jak musialem sie zabrac za swoja chlodniczke...

 

u mnie temat byl bardzo prosty bo mialem zdemontowany zderzak przedni akurat i wszystko robilem od przodu z dolu... nie potrzeba nawet kanalu w takim przypadku. Z tylna sroba jest tak jak ci opisalem wczesniej, a te 3 na kluczyk 10 odkreca sie bez problemu grzechotka. Ogolnie jesli masz dostep do kanalu to tez bedzie spoko, wystarczy zdjac oslone silnika i poradzisz sobie.

 

chciaz teraz doczytalem ze masz dynamik itp to w sumie moze jest ciut gorzej... w mojej konfiguracji nie jest wcale tak zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam dynamic drive, ogółem nie idzie włożyć tam ręki, płytę dolną metalową miałem odkręcone, może na dwie długie przedłużki i 10 nasadkę trafię w nakrętkę, ale maskara nic nie widać, może zdejmę, nadkole lewe kierowcy, może od tej strony jakoś się da...hmmmm...

 

Ja mam taki problem, że co chwilę łamię mi się cypek od króćca który trzyma sprzężynkę...to już mój 4 króciec, nie wiem co jest przyczyną...

Cypek się łamie, i sprężynka staje bokiem :cry: :cry: :cry:

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/537/dk2qpR.jpg

Edytowane przez mixiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wkladasz je idealnie prosto? ja u siebie jak zakladalem to przegielo mie sie lekko w jedna strone i nadpekl mi jeden cypek przy drugiej probie wkladania odpadl mi calkowicie... moze to u ciebie jest przyczyna? budowa tej chlodniczki jest prosta i nie wiem dlaczego by moglo cos lamac te cypki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wkladasz je idealnie prosto? ja u siebie jak zakladalem to przegielo mie sie lekko w jedna strone i nadpekl mi jeden cypek przy drugiej probie wkladania odpadl mi calkowicie... moze to u ciebie jest przyczyna? budowa tej chlodniczki jest prosta i nie wiem dlaczego by moglo cos lamac te cypki.

 

Robię to strasznie delikatnie, najpierw wkładam grzybki, aby siedziały w swoich gniazdkach, ruszam ręką czy nie ma luzu, jeśli nie jest idealnie, potem nakładam sprężynki na dwa cypki, delikatnie przykładam, aby sprężynki wskoczyly w obręcze grzybków, delikatnie domykam...

 

Spróbuję jeszcze raz...

 

myślisz że jest dam duża siła :?: pęknięty cypek utrzyma klej, czy nie ma szans ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Czyli jak to ma być?? Do Chłodniczki wkładamy najpierw sprężynki a potem grzybki i krociec czy grzybki na to sprężynki i krociec ??u mnie ktoś włożył wchlodniczke grzybki potem sprężynki i na końcu zamknął kroccem. Czy tak jest dobrze ?? No i oczywiście cypelki były ułamane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.