Skocz do zawartości

Bmw e60 520d błędy przez słaby akumulator??


rogerinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.wyskoczyła mi ostatnio kontrolka poduszek i pasów,skasowałem ją,po około 3tygodniach znowu wyskoczyła razem z kontrolką o niskim stanie płynu spryskiwaczy,płyn uzupełniłem ale kontrolką wciąż się pokazuje przy rozruchu.pomyślałem więc że to może wina słabego akumulatora,pojechałem więc go sprawdzić.w sklepie sprawdzili stary akumulator i stwierdzili że ma jeszcze moc 700A z 900A które miał jako nowy i powiedzieli że jeszcze jest ok.Więc moje pytanie brzmi:czy dla BMW to jeszcze jest ok?czy w tym spadku mocy akumulatora można się doszukiwać przyczyn tych błędów???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Sam tak miałem ostatnio, gdzie wyświetlił się komunikat "restraint systems faulty...." i zaświeciła kontrolka tego systemu. Okazało się, że za mało jeżdżę , akumulator jest niedoładowany (mimo braku komunikatu) i po usunieciu błędu w serwisie i doładowaniu problem nie powrócił.
PawełH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Więc moje pytanie brzmi:czy dla BMW to jeszcze jest ok?czy w tym spadku mocy akumulatora można się doszukiwać przyczyn tych błędów???

 

Masz akumulator AGM i dlatego przy pomiarze był tak wysoki prąd rozruchowy ale zapewne pojemność AH była niska i dla elektroniki w tych modelach to wystarczy aby komputer odciął ich działanie. Sprawdź czy nawiew działa na pełnych obrotach kiedy przekręcisz pokrętło na maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
on sprawdzał ten akumulator na włączonym silniku z światłami i klimą.

 

To sprawdzał chyba ładowanie bo pojemność aku sprawdza się przy zgaszonym silniku. Najlepiej to wejdź sobie w ukryte menu i sam sprawdź stan akumulatora, na filmiku masz pokazane jak to zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ok.dzięki. ale czy te 700A jest wystarczające czy powinna być zachowana moc wyjściowa 900A ?

 

Moc rozruchowa potrzebna jest do zakręcenia wałem podczas rozruchu sinika i to 700A wystarczy żeby odpalić silnik natomiast jeśli napięcie baterii jest zbyt niskie to komputer odcina różne urządzenia powodując błędy na wyswietlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.