Skocz do zawartości

wymiana parownika klimatyzacji e60


pruszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niestety przydarzyła mi się awaria, o pomoc w której usunięciu chciałbym Was bardzo gorąco prosić.

Otóż, kilka dni temu zauważyłem, że klimatyzacja w moim samochodzie ( E60 530D 2004 ) przestała działać => brak zimnego powietrza.

Okazało się, że układ klimatyzacji gdzieś się rozszczelnił i cały gaz wyleciał )))-: Niestety, spełnił się najgorszy możliwy scenariusz !!! Szlag trafił parownik ( podobno jakaś fabryczna wada powoduje że lecą ). Teraz zaczyna się mój problem. Chciałbym to sam naprawić, ale zanim zajmę się tym tematem, proszę o wskazówki. Wiem, że wymiana parownika może nastąpić dopiero po demontażu deski rozdzielczej ( o zgrozo !!! ). Czy rzeczywiście tak jest ??? Jeżeli tak, czy możecie podesłać mi jakieś wskazówki, które pozwoliłyby mi zdemontowanie konsoli.

Następna sprawa to czy sam demontaż oraz montaż parownika przysparza jakiś problemów ( no nie wiem, czy jest on jakoś skręcony czy wymagana jest interwencja palnika ( przewody połączone lutem ))? Na koniec, proszę o informację, czy te wszystkie operacje związane z demontażem deski i wymianą parowniki spowodują wyświetlenie jakiś błędów ???

Z góry dziękuję za cenne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem podróbe za 300 zł i okazało się przy montażu ża nie pasuje rozstaw rurek o pół centymetra i odradzili mi zamontowanie bo nie dadzą gwarancji na montaż. Udało mi się kupić używkę oryginalną z 2008 roku za 200 zł i tę mi założyli z gwarancją na montaż 1 rok. Nie kupuj podróby, nowa oryginał około 1000 zł.Nie dawaj do zakładu gdzie nigdy nie rozbierali e 60 bo ci mogą narobić więcej szkód .Ten sarwis w którym ja robiłem jest godny polecenia pełen profesjonalizm czysto i porządnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.