Skocz do zawartości

Co zrobić/sprawdzić po 100000km w M3 E92?


insM3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem auto z przebiegiem 100k - 2007r / manual, będę wymieniał:

-panewki

-olej w dyfrze

-olej w skrzyni

-olej silnikowy

-świece

-płyn hamulcowy

 

Co jeszcze warto zrobić/sprawdzić przy takim przebiegu, aby mieć czyste sumienie i spokojną głowę podczas jazdy?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak jestes przy panewkach to oczywiscie uszczelki ( generalnie jak mozesz to wymien wszytko co jest uszczelka/oringiem/pierscieniem uszczelniajacym, to nie drogie a bedziesz mial swiety spokoj) sprawdzic jak tam pierscienie i oczyscic z karbonu oraz panewki na karbowodach jezeli nie wchodzily w pojecie panewki

- przeczyscic elektrozawory

- Czyszczenie + wymiana plynu chlodniczego oraz sprawdzenie szczelnosci

- plyn wspomagania z czyszczeniem ukladu

- wymiana paskow klinowych

 

twoj nick ins skojarzony z M3 zapowiada dramat na drodze jezeli ins to jest akronim brany na powaznie :worried:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah to na torze kazdy uprawia mitologie ktora chce, jestem za wolnoscia wyznan poki mi nie depcza po zderzaku :mrgreen:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tymi panewkami, że chcesz je po 100 tys km wymieniać? Wiem że to M3, moc itp, no ale bez przesady. Słychać lub czuć, że coś jest nie tak?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewki szczególnie przed 2009 są uznawane za gorsze materiałowo. Stąd większość prewencyjnie je wymienia. Jak je słychać może być już za późno. S65 to genialny silnik o niebo lepszy (bezawaryjny) niż S85 z M5/6. Ja po trzech latach eksploatacji nie miałem żadnych awarii/usterek, czego nie mogę powiedzieć o innych BMW które mam i miałem ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rzeczywiście wygląda to niepokojąco :( Trzeba być w temacie i na bieżąco, aby zapobiegać skutkom takiego zużycia.

W jakim stanie jest wał, są ślady przytarć?

(Ja kupiłem N47 z przytartymi panewkami, ale nawet nie próbowałem remontować tylko przyszedł drugi silnik).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w samą porę, wał na pewno nie dostał musiałoby być widać więcej złota :wink: :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samą porę, przedstawiam Top 3 moich panewek dla zwolenników czekania, az zaczną hałasować ;-)

 

http://i.imgur.com/lBCADr2.jpg

 

Przebieg 108000km

 

Przyklad do naslodowania w BMW czyli serwisowaniz zapobiegawcze, jak juz jest problem to jest za pozno :cool2:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.