Skocz do zawartości

X3 (F25) Opony Letnie (RF i zwykłe) - rekomendacje


wodzik2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jestem przy zakupie nowego kompletu opon letnich.

 

Zostałem z trzema Pirelli RF - po tym jak złapałem "gumę" i przejechałem jak nakazuje producent blisko 90km do domu. Okazało się, że jazda była możliwa, całkiem przyzwoicie się prowadziło (nic nie znosiło) - poza komunikatem, o spadku ciśnienia i zwiększonym zużyciu paliwa (+1,5 l/100km) prawie było to niezauważalne... oglądniecie opony po przyjeździe wskazuje, że będzie się nadawać tylko na śmietnik.

 

Generalnie, jest pytanie jakie polecacie opony LETNIE (17" 225/60) (lub słyszeliście, że są dobre - poparcie w testach online mile widziane) i gdzie te opony można kupić w przystępnej cenie.

 

Z góry dzięki za Wasze opinie!

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego od Michelina chyba w życiu nie spotkałem... miękko i cicho - zawsze satysfakcja, mi to akurat pasuje

Na Pirelli nieraz sie przejechałem i właśnie przeklinam je w drugim aucie bo świeże gumy jakoś stwardniały po zimie i sie ślizgają plus stałe problemy z wyważeniem... o dziękuje za to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do X3 po tym jak zjeździłem fabryczne RunFlat'y Pirelli P7 Cinturato, na lato założyłem nowe Pirellki ale już bez RunFlat - zdecydowanie każdemu polecam tą zmianę, lepszy komfort i opony jakby nie patrzeć tańsze w zakupie. Na ten moment P7 Cinturato spełniają moje oczekiwania i nie szukam szczęścia z innymi gumami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak sobie radzisz bez RSC? Wozisz zapas?

Ja bym miał dusze na ramieniu cały czas....

 

Chętnie bym sie przesiadł na opony nie RSC, ale cały czas mam "cykora" co jak będzie awaria...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę już 2.5 lata na run flat'ach i miałem zmieniać na normalne ale...

Dwa kapcie w ciągu tego czasu mówią same za siebie.

Pierwsza to wkręt w oponie - naprawa 20 pln i jeżdżę dalej.

Druga mogła się skończyć tragicznie i run flat nas uratował. Jechaliśmy na narty BMW seria 7 GT xdrive i akurat przesiadłem się z właścicielem aby dalej ciągnąć trasę. Jechałem lewym pasem ok. 200 km/h i na coś na jechałem. Auto lekko podskoczylo ale jechalismy dalej. Chwilę później usłyszałem jakby stuk kamienia o podwozie i zaraz za tym alarm o niskim poziomie powietrza. Pewnie cos na co najechalem wylecialo i odetkało dziurę. Prawdopodobnie jadac na normalnych oponach skasowałbym auto jadące sasiednim pasem.

Odrazu zwolnilem i zaczalem przebijać się na lewy pas ku pierwszej stacji benzynowej.

I teraz najlepsze... Piątek wieczór ok 21:00. Dzwonimy na bmw mobility care i gadam z Panem po angielsku jaki problem. Oddzwania i mówi, że nie ma takiej opony w promilu 80 km "wiec radz sobie sam".

Teraz PZU full pakiet ubezpieczenie ale Pani mówi, że lawet zabierze nas pod wulkanizacje i blisko jest hotel ale zabiorą tylko 2 osoby a za Hotel płacimy sami.

Rano przy wulkanizacji Pan nam mowi że taka opona (R19 Pirelli) dopiero na środę (a była sobota). Oczywiście w Niemczech nikt run flat'ów nie naprawia jakby to była rzecz święta. Masakra.

Zaczynamy na tym kapciu jeździć po okolicy bo dookoła były salony skoda, bmw, merc, audi.

Nawet w salonie bmw nie mieli akurat takiej. Dopiero koles z Merca zamówił o 10:00 i już o 12:00 była a o 14:00 jechaliśmy dalej.

Morał - za granice najlepiej run flat plus zapasowa opona bez koła :)

A wracając do tematu Pirelli jak najbardziej na tak (mam RSC i hamowanie bajka). Dunlot 3D sport na zimę i nie polecam. Uważam że nie trzymają się drogi i coraz gorzej je wyważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.