Skocz do zawartości

[e46] 320d multifunkcja nie działa przygłaszanie radia


Mariuszpol

Rekomendowane odpowiedzi

htWitam od 2 dni dzieje się następująca rzecz dodam mam ori multifunkcję

 

Uruchamiam auto słucham radia chce przygłośnić naciskam plus i nic 0 reakcji... resetuje radio to samo 0 reakcji a puknąłem ręką w te przyciski i działa..jadę i potem znów nie działa.... Rozebrałem kierownicę wczoraj+wyjąłem te przyciski itp i wszystko w jak najlepszym porządku nic nigdzie nie urwane,radio to samo wyjąłem kostki itp wszystko okej

 

nie raz jest tak,że jadę działa..zgaszę auto idę do sklepu wracam odpalam i już nie działa...

 

Rozebrałem taśmę itp złożyłem wszystko i podgłaszanie z kierownicy wogule nie działa już.. i co gorsze w inpie jak wchodzę w multifunction zawsze mi się łączyło a teraz już klapa.. nie połączy się bo taki błąd:

 

http://zapodaj.net/178758bab6635.jpg.html

 

dodam przyciski świecą wszystkie na kierownicy,tempomat działa, a przygłaszanie nie działa nie reaguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam taśma wymieniona kierownicy i dalej to samo

 

Pomierzyłem napięcie..na wtyczce zielonej od taśmy multifunkcji na zapłonie jest 12v następnie na stykach taśmy na zapłonie też 12V kolejno rozebrałem przyciski by łatwiej było pomierzyć i podłączyłem kabel+zapłon i do przycisków też 11.30/12v dochodzi.. przyciski świecą ale nie reagują...

 

czy to wina kabla i-bus będzie czy przyciski popsute? bo dodam przyciski same prawie nie możliwe znaleść

 

udało mi sie kupić za 60zł p i l strona ale dopiero w środę będą.Pytanie co jeszcze można sprawdzić?

 

kable nie widzę by przerwane gdzieś był itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nie działa lewa strona multifunkcji i nie mogę z kierownicy radiem sterowac..

 

wymieniona taśma-nic

 

przyciski dzisiaj-nic

 

a kierownica świeci ale nie reaguje na dotyk przycisków.. i w inpie nie chce się połączyć z kierownicą już bo sypie błędem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana :D wszystkiemu winne były przyciski tempomatu.. ponieważ są one połączone z przyciskami po lewej stronie jednym kablem.. ale co dziwne tempomat działał idealnie.Założyłem prawą stronę przycisków od e39 różnią się jednym guzikiem więcej ale radio działa z kiery :D tempomat tez działa :D jedyny minus to taki,ze trochę słabiej świeci prawa strona bo są inne diody na płytce

 

Ale dorwać same przełączniki to raptem 2szt były na alledrogo i to jeszcze nie takie jak trzeba więc nie było wyboru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka miała zwarcie od tempomatu lecz tempomat działał :norty: :norty: ale założyłem teraz p i l stronę guzików od e39 i swiecą równo słabiej trochę niż te od e46 bo inne diody mają ale jest okej :norty: :norty: już mnie krew zalewała mierzyłem z kumplem miernikiem..izolację ori ściągałem... czy kabelek nie urwany gdzieś już miałem ciąć kablę i robić tak jak bym dokładał MFL a tu od picu zamieniłem przyciski tempomatu i radio działa :norty: a dałem znów swoje i nie działa :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.