Skocz do zawartości

Zwiększenie mocy BMW 745D


joziu745d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :) Niedawno nastąpiła konieczność usunięcia filtra cząstek stałych z mojego BMW 745D. Znajomy zajmujący się elektroniką powiedział że można dodatkowo wgrać program zwiększający moc silnika :)

Samochód jest z końca 2007 roku ma przejechane 159tyś kilometrów i jest w idealnym stanie (staram się żeby tak było). No i teraz moje pytanie do was na ile mogę sobie pozwolić z tym zwiększeniem mocy? Chodzi mi o wytrzymałość silnika, skrzyni biegów itd. Chciałbym poznać wasze opinie i spostrzeżenia żeby nie zrobić sobie na własne życzenie problemu :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Mam nadzieję że Twój kolega wie co robi, bo połowa tunerów jakich znam omija te silniki

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Ja mam 745d z 2006 roku z przebiegiem 180 tyś. filtry są w bardzo dobrym stanie (z tego co się dowiedziałem, zrobione są mapy na 380km i niecałe 900Nm, oraz poprawiona mieszanka żeby jak najmniej zanieczyszczen było w spalinach bo na tym mi bardzo zależało. Już prawie rok czasu po mapowaniu i wszystko jest ok, podobno da się zrobić dużo więcej bo silnik ma ogromny potencjał, tylko po co? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest... przyznaję się, mogę tylko powiedzieć, że jeżdżę dużo po mieście i nie ma najmniejszych problemów jak na razie. Napisałem to co wiem od mechaników i osoby, która robiła program w aucie. Pozdrawia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten moment jest taki prawdziwy jak przebiegi tych 10 letnich diesli :mrgreen:

Użyj może rzeczowych argumentów. Wysunąłeś śmiałą tezę, więc poprzyj ją czymś mądrym. Mam na myśli moment 900 Nm. Nie, bo nie? O przebiegu nie piszę, bo Twoje podejście jest zrozumiałe gdy sprawdzasz codziennie nr VIN dla osób, które poszukują auta o 30% tańszego niż w miejscu zakupu.

O, właśnie zauważyłem, że jesteś nawet moderatorem tego działu, więc zapewne nie zostałeś nim przypadkiem i dysponujesz ponadprzeciętną wiedzą w temacie. Niewątpliwie pod tym postem pojawi się zaraz pouczający elaborat na temat niemożności uzyskania 900 Nm w E65 745d.

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.