Skocz do zawartości

falowanie obrotów na biegu jałowym e90 318d lci 143km


liver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów dzis moje auto dopadło dziwne zjawisko a mianowicie po dojechaniu z ptacy do domu (ok3km) i zaparkowaniu pod domem obroty zaczeły falowac , silnik.zaczoł drżeć http://www.youtube.com/watch?v=-O3Lu9oKm6k&feature=youtube_gdata_player wyłączylem go po czym uruchomiłem i znowu to samo przejechalem się jakis kilometr i podczas postoju na biegu jałowym już falowania nie bylo ale za to podczas lekkiego nacisniecia gazu nastepnie po jego puszczeniu broty spadaly i nie wiem czy to dobre okreslenie bujały w góre a nastepnie zostawały w miejscu tz na 800 rpm http://www.youtube.com/watch?v=ppcnOWF-PwU&feature=youtube_gdata_player . Podczas tych dolegliwości auto jakby delikatnie buczało . Dodam iż zdarzyło mi sie to samo jakis mieśiąc temu ale pomyślałem że to przez paliwo ( bp ultimate) zaczełem tankować na shellu v pover nitro + czy jakoś tak problem znikł był to incydent jedniodniowy mam nadzieje ze bedzie tak i tym razem lecz chciałbym sie dowiedziec co wy o tym myslicie zanim odwiedze mechanuka bo trudno w moim miescie znaleść kogoś konkretnego .?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili, gdy obroty beda falowaly odlacz przeplywke. U mnie bylo sprawdzone wszystko i nic. Dopiero odlaczenie przeplywki pokazlo istote problemu, zaznaczam, ze przeplywka nie wywalala bledu na kompie(sorry za brak polskich znakow).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
U mnie jest dobrze zalozony. Odpielem dzis i wyjelem przeplywomierz od srodka jest czysty wiec zalozylem go ponownie lecz nie podlaczylem wybralem sie na przejazdzke , auto pracowalo tak jak i z podpientym . Lecz obroty staly na luzie w miejscu i po dodaniu gazu nie odbijaly jak na filmie 2. Po ponownym podpieciu przeplywki tez ok . Dziwna sprawa poniewaz ta ,,usterka" pojawia sie raz na jakis czas a potem znika mam wrazenie ,ze dzieje sie tak kiedy pada deszcz. Moze zna ktos dobry warsztat w okolicach Elblaga lub Gdanska ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.