Skocz do zawartości

[e38] Problem z kierunkowskazami


xedossfm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Auto ze stycznia '98 więc przedlift.

Problem polega na tym, że pierwsze włączenie kierunkowskazu obojętnie czy prawego czy lewego jest ok ale po krótkim czasie zaczyna migać szybciej tak jakby żarówka była spalona. Pomruga sobie

szybko kilka minut i znowu z minutkę dobrze działa. Jest to strasznie wkurzające.. Żarówki , złącza i masy posprawdzane i są ok.

W aucie był kiedyś zmieniany lcm, jest to lcm II. Robił to poprzedni właściciel.

Ogólnie dobijające od początku były komunikaty o spalonych żarówkach, chyba wszystkich jaki są w aucie i kropka przy przebiegu. Komunikaty powyłączałem ncs-em, zmieniłem VIN i przebieg żeby pozbyć się kropki przy przebiegu.

Zostały jeszcze te kierunki.

Ma ktoś pomysł jak to ugryźć?

Jeszcze w inpie w lcm-ie pod zakładką która nie pamiętam jak się nazywa, coś z kodowaniem, pod F2 lub F3 widać zaznaczoną opcję "hak". Nawet były stare błędy typu 'błąd komunikacji z modułem haku".

Może ma to jakiś związek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dla potomnych.

Problem robił alternator. Siał masę zakłóceń(zorientowałem się podczas podłączania car audio) a napięcie to w ogóle nie wiem jak określić.

Miernik analogowy aż "grał" wskazówką. Cyfrowy multimer oczywiście

dostojnie czasami pokazywał jakąś zmianę.

Wymiana regulatora napięcia rozwiązała sprawę.

Dodatkowe info:

Mimo już sprawnego alternatora dokładnie takie same problemy pojawiły się po założeniu diodowych lamp na tył.

Pomogło wlutowanie równolegle z diodami rezystorów 15 Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.