Skocz do zawartości

Przekaźnik centralnego zamka/rygla klapki wlewu paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mój samochód to BMW E46, 2000r., 316i.

 

Szukałem odpowiedzi na swoje pytanie w innych tematach lecz nie znalazłem. Od jakiegoś czasu mam problem z ryglem klapki paliwa, mianowicie otwiera się (chowa), lecz przy zamykaniu samochodu nie zamyka się już. Zamyaknie i otwieranie odbywa się z pilota. Wymieniłem sam silniczek rygla i myślałem, że to rowzwiąże problem. Okazało się jednak, iż nie, gdyż najpierw wymieniony silniczek działał, a po jakimś czasie zaczął się zachowywać tak samo jak stary wymieniony. Podpiąłem silniczek na sztywno pod akumlator w celu sprawdzenia poprawności działania i wszystko gra, chowa i się zamyka. Po podłączeniu jednak pod wtczkę przy wlewie paliwa przestaje się zamykać (otwierać). Zmierzyłem napięcie na wtyczce podczas otwierania i zamykania i okazuje się, ż przy zamykaniu z plitota napięcie jest bardzo niskie, albo rzadne, rzędu 2-4V. Tłumaczyłoby to mój problem.

 

Na podstawie powyższych obserwacji mniemam, iż jest tu możliwy problem z przekaźnikiem, który podaje napięcie na silniczek rygla i nie działa on poprawnie. Chciałbym to zdiagnozować i ewentualnie wymienić wadliwy przekaźnik, tylko tyle, że jestem świeżym posiadaczem BMW i nie mam pojęcia, gdzie takowego szukać w samochodzie. Drugie pytanie czy jest jakiś osobny przekaźnik dla silniczka rygla czy jest jeden dla całego centralnego zamka wraz z silniczkiem rygla. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Dodam tyylko, iż czasami w magiczny sposób silniczek rygla zaczyna działać poprawnie, chowa się i zamyka, a po jakimś czasie przestaje. Jest to kolejny powód, aby sądzić iż to przekaźnik jest strzelony. Wykluczam tu praktycznie całkowicie problem z samym silniczkiem, jako że to jest już drugi jaki przerabiam w swoim samochodzie, no i sprawdzałem na akumlatorze jego sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.