Skocz do zawartości

Prośba o interpretację błędów odczytanych z komputera


patrykCBR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako, że jest to mój pierwszy post, pragnę przywitać wszystkich użytkowników forum.

 

Posiadam BMW 318ti Compact, rok produkcji 2003. Wczoraj podczas dość równomiernej jazdy zaświeciły się pomarańczowe kontrolki hamulca awaryjnego i systemu kontroli trakcji (DSC).

W tym momencie system ten został wyłączony a przycisk DSC nie reagował na jego wciskanie. Po przejechaniu około 30 km wstawiłem pojazd do garażu. Uruchomiłem go ponownie po godzinie i okazało się, że kontrolki zgasły a przycisk DSC reagował prawidłowo, jednak po przejechaniu około 500 m problem powrócił. W dniu dzisiejszym było podobnie, na początku wszystko funkcjonowało prawidłowo ale po 10 km jazdy kontrolki znów rozbłysły.

 

Wcześniej zdarzało się, że kontrolki te co jakiś czas migały ale nigdy nie świeciły się stale jak obecnie. Z innych rzeczy odbiegających od normy jakie zauważyłem odkąd użytkuję pojazd, to kilkukrotne zaświecenie się kontrolki ładowania akumulatora, ale ostatnio nie miało to miejsca. Poza tym samochód działa w pełni prawidłowo i nigdy nie miałem żadnych problemów zarówno z DSC jak i ładowaniem.

 

Dzisiaj dokonałem diagnostyki wskazań komputera. Okazało się że komputer wykazał następujące błędy:

1) błąd z silnika - zgłoszenie z alternatora;

2) błąd z silnika - zgłoszenie z 1 i 4 cylindra (błąd mieszanki);

3) błąd z ABS - czujnik ciśnienia (1) + błąd napięcia (wskazywało powyżej 18V przy normie wynoszącej około 14,7V).

Sprawdzono również ładowanie akumulatora i okazało się, że jest ono w porządku.

 

Moja prośba do osób znających się na temacie: co może powodować opisane przeze mnie wyżej przypadłości, gdzie szukać ich przyczyny i na co ogólnie się przygotować w kwestii serwisowej?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.