Skocz do zawartości

Zabezpiecz swoje auto !!! OSTRZEŻENIE !!!


alduwiel

Rekomendowane odpowiedzi

to niestety się mszczą "tanie" ubezpieczenia :!: składki chętnie przyjmą, ale z wypłaceniem już są problemy. Już to kiedyś pisałem jak ktoś mnie wyśmiewał za wysokość składki ubezpieczenia :mad2:

Kiedyś uważałem że ubezpieczenie to wyciąganie kasy, teraz uważam że to święty spokój a ten jest bezcenny. Radzę porównać OWU z Link4 i w np. Warty lub PZU. Nie twierdzę że te dwie ubezpieczalnie są święte, ale cena nie bierze się z sufitu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z jakich powodów mogą nie wypłacić AC?? Poza brakiem odpowiedniej ilości kluczy i rażące niedbalstwo ubezpieczonego (niezamknięcie auta) jakoś nic nie przychodzi mi do głowy.

 

 

Akurat oba przypadki wymiennione przezemnie dotycza PZU. boje sie myslec jak to wyglada w tanich ubezpieczalniach typu link4 czy Axa... Tak czy siak pewnie w 95% wyplacają...Ale po co sobie robic problemy jak za 200 zł mozesz sobie zabezpieczyc auto na fuuuul ?

 

a takie urządzenia z allegro za kilkadziesiat zlotych dzieki ktorym robi sie odciecie zaplonu to dobre rozwiazanie? jest nawet za 150zl z montazem w warszawie. jest sens czy to lipa ? kotre sa najlepsze , te co trzeba dotykac masy i jakiegos spejclnego miejsca czy takie z dodatkowym pilotem przy kluczyku czy moze na pastylke ?

BTW gdzie w Warszawie moza to zamontowac?

 

Kazdy elektryk Ci to zrobi- na pilota moze nie , najlepszy jest zwykly guzik , lub ta pastylka-trzeba dotknąć w odpowiednim miejscu. To kosztuje tylko 100-200 zł z montarzem!!!

Naprawdę rozumiem jak ktos uwaza za druciarstwo likwidowanie zamków , ale ten pstryczek to obowiazek bo guzik nic nie kosztuje , a jest MEGA skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście każde zabezpieczenie jest do złamania ale zniechęci złodzieja może na tyle że odpuści, otwieranie drzwi drutem od środka to już naprawdę przesadziliście :)

odcięcie to nie takie trudne to pominięcia ale najsłabszych pokona , zagłuszarki do alarmu, zagłuszarki GPS złodzieje mają teraz więcej pomysłów na otwieranie jak my na zabezpieczenia , osobiście miałem tourana z wyciągniętymi wkładkami i co ? pod klamką kombinerkami porozginali blachę jak konserwę i auto odpalone :) w kombi często wchodzili przez tylną klapę np. Sharan , zamek bym bardzo łatwy do sforsowania :)

 

mimo wszystko nie mieć nic z zabezpieczeń to głupota bo nawet najlepsze AC nie zapłaci za nasze fanaberie, wymiany opon, olejów, i innych mniej lub bardziej kosztownych modów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście każde zabezpieczenie jest do złamania ale zniechęci złodzieja może na tyle że odpuści, otwieranie drzwi drutem od środka to już naprawdę przesadziliście :)

odcięcie to nie takie trudne to pominięcia ale najsłabszych pokona , zagłuszarki do alarmu, zagłuszarki GPS złodzieje mają teraz więcej pomysłów na otwieranie jak my na zabezpieczenia , osobiście miałem tourana z wyciągniętymi wkładkami i co ? pod klamką kombinerkami porozginali blachę jak konserwę i auto odpalone :) w kombi często wchodzili przez tylną klapę np. Sharan , zamek bym bardzo łatwy do sforsowania :)

 

mimo wszystko nie mieć nic z zabezpieczeń to głupota bo nawet najlepsze AC nie zapłaci za nasze fanaberie, wymiany opon, olejów, i innych mniej lub bardziej kosztownych modów :)[

Bardzo dobry temat, może uświadomi dużej grupie użytkowników że samo AC to nie wszystko, Panowie a co sądzicie o takim zabezpieczeniu Tytan ds512 GPS, plus odcięcie,plus AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic kolego boguś nie da się sądzić bo nie wiadomo co komu się przytrafi :) na forach jest pełno wpisów typu "mam alarm xxxx i jestem mega zadowolony " ha ha ha jak zadowolony ? to znaczy że fajnie zamyka i otwiera centralny oraz nie wyje w nocy ? skoro nikt się nie włamywał to nie ma nic do podobania :)

 

fajnie jakby byli tacy co napiszą miałem alarm Tytana , grzebali ale nie odpalili, czy też odcięcie na pompie nie odpalili, a skoro nikt się nie włamywał to można napisać że jest się zadowolonym z tej czy innej blokady ale to totalnie bez sensu :)

 

trzeba by było dobrego złodzieja tu zaprosić to może takie wywody miały by więcej sensu :)

 

ps. idę sprawdzić jak w e91 wyciąga się wkładki zamków :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic kolego boguś nie da się sądzić bo nie wiadomo co komu się przytrafi :) na forach jest pełno wpisów typu "mam alarm xxxx i jestem mega zadowolony " ha ha ha jak zadowolony ? to znaczy że fajnie zamyka i otwiera centralny oraz nie wyje w nocy ? skoro nikt się nie włamywał to nie ma nic do podobania :)

 

fajnie jakby byli tacy co napiszą miałem alarm Tytana , grzebali ale nie odpalili, czy też odcięcie na pompie nie odpalili, a skoro nikt się nie włamywał to można napisać że jest się zadowolonym z tej czy innej blokady ale to totalnie bez sensu :)

 

trzeba by było dobrego złodzieja tu zaprosić to może takie wywody miały by więcej sensu :)

 

ps. idę sprawdzić jak w e91 wyciąga się wkładki zamków :):)

 

Mi kiedys sie wlamali do e60...zniszczyli zamek- wkladke, dostali sie do srodka ale samochodu nie ukradli. Dlateczego? Nie wiem- nie mialem zadnych dodatkowych zabezpieczen poza standartowymi. Najwidoczniej byli to amatorzy, ktorzy chcieli sprobowac swoich sil w starciu z bmw. Jezeli byliby to zawodowcy to raczej nie mialbym czym rano pojechac do pracy. Jezeli moge wyrazic swoja opinie to uwazam ze temat jest bez wiekszego sensu...liczba zabezpieczen jest raczej liczba skonczona w granicach rozsadku i kazdemu znana. Podstawa to AC a reszta wg uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

trzeba by było dobrego złodzieja tu zaprosić to może takie wywody miały by więcej sensu :)

 

 

 

No to wlasnie masz opinie bandy złodzieji z poznańskiego swierczewa (niestety informacja mało świerza bo z 2009/2010roku) - nie ma lepszego zabezpiecznia jak tzw TWIERDZA brak zamków. dodam ze nazwa twierdza to ich wymysł , albo z ich kregow. Nikt takiego auta nie rusza i tyakie zabezpiecznie to tylko ,,znawcy tematu'' mieli mieć...I niby te auta się omija ... tak mi mówili!

Sami sobie takie cos robili w autach i mi kazali zrobic twirdzac ,ze nie ma szans na takie auto.

Dla mnie na ów czas był to istny szok, jak to? A nie mozna wybic poprostu szyby? Dostałem wyjasnienie ,ze do kradziezy aut nigdy sie szyby nie wybija (dlaczego to tez mi wyjasnili , ale nie chce mi sie pisać) ... Ale po filmach w necie widze ,że wiedzieli co mówią...

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

trzeba by było dobrego złodzieja tu zaprosić to może takie wywody miały by więcej sensu :)

 

 

 

No to wlasnie masz opinie bandy złodzieji z poznańskiego swierczewa (niestety informacja mało świerza bo z 2009/2010roku) - nie ma lepszego zabezpiecznia jak tzw TWIERDZA brak zamków. dodam ze nazwa twierdza to ich wymysł , albo z ich kregow. Nikt takiego auta nie rusza i tyakie zabezpiecznie to tylko ,,znawcy tematu'' mieli mieć...I niby te auta się omija ... tak mi mówili!

Sami sobie takie cos robili w autach i mi kazali zrobic twirdzac ,ze nie ma szans na takie auto.

Dla mnie na ów czas był istny to szok, jak to? A nie mozna wybic poprostu szyby? Dostałem wyjasnienie ,ze do kradziezy aut nigdy sie szyby nie wybija (dlaczego to tez mi wyjasnili , ale nie chce mi sie pisać) ... Ale po filmach w necie widze ,że wiedzieli co mówią...

dla mnie to jest dziwne...bo co to za problem rozbić szybę? :shock: i nie rozumiem dlaczego się tego nie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyobrażacie sobie jazdę w -10 kilkadziesiąt km bez szyby a deszcz ? nieraz jest to i kilkaset km bo nie zawsze zabrane auto idzie w "śrubki ", Polacy jak jadą do De czy Belgii po samochody to bez problemu odstawiają je w dowolne miejsce w PL , bez szyby jesteś przy najbliższym patrolu zatrzymany, wracałem kiedyś z De z dzieciakami 140km/h na spokojnie, całą drogę jechała za mną nowa X5 , domyśliłem się czemu tak wolno , zwolniłem do 100 km/h jechała za mną :) daszek opuszczony i 400 km miałem z tyłu kolegę oczywiście miał wszystkie szyby :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę auto z wybitą szybą jest pewnie dużo bardziej podejrzane.

 

dokladnie- masz 100% racji.

Odpowiedz jaką w tedy usluszalem, a i tak była dla mnie nie wytarczajaca brzmiała - BO TO PRZYPAŁ!

 

po dokładnym wyjasnieniu i dodaniu przezemnie kontrargumentu w postaci faktu ,że co chwila szyba wybita jak radio ukradzione, dostałem dokładne wyjasnienie (szczerze to jednym z nich był mój dobry kumpel i juz duzo wczesniej mi sie przyznał z kad tyle ma kasiory)

 

Szybe do kradziezy radia sie wybija bo chodzi o czas (i ponoć robią to desperaci amatorzy - to nic dziwengo ze szybę wybijają , auta by w zyciu odpalic nie umieli) , a od strony pasazera bo raz kierownica nie przeszkadza , a dawa ludzie zawsze chowają cenne rzeczy do schowka to się przy okazji sprawdzi co tam siedzi - wybijasz, kradniesz i strzałka - nie ma cie... Znikasz w krzakach)

 

Z autem jest inaczej, chodzi o ciszę oraz o rzucajace sie w oczy otwarte na full okno. Wybicie szyby to hałas , a odpalenie auta zajmie jeszcze iles czasu... to nie tak ,ze wyrywasz radio i uciekasz w krzaki.

 

Poza tym ci co kradną radia to amatorzy co nie mają na torbę marichuany, a ci co kradną auta to juz inny poziom i umiejetnosci i zarobków... Oni weidzą co robią i sie na tym znają- sami mają nowe mercedesy , a nie latają po ulicach z papcia...

 

Do auta trzeba wejśc i grzebać - huk wybitej szyby i to w nocy jest mega przypałowy - jakby to złodzieje powiedzieli

 

 

 

Zresztą jak sam ze zdziwieniem powiedziałem - a to nie mozna wybic szyby ??? to usłyszałem

 

-Gdzieeeee łeeee no co ty - w zyciu !!!

-to nikt nigdy nie wybija szyby?

- NIKT NIGDY!!! Chyba ,ze jakis debil ...

-nie mozliwe przecierz co chwila wybijają szybę ,zeby ukraśc radio

-łeee radio , ale nie auto

-dlaczego?

-No bo ........

 

Przysiegam,ze tak jest, więc radze Wam ze szczerego serca

 

Dodam jeszcze,ze oni sami sie bali o swoje auta i powiedzieli,ze jak auto ma twierdze to jest to znak - aby takiego auta nie ruszać bo moze nalezeć do kogoś powaznego,a to moze prowadzic do klopotów :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da nic rozwalenie klamki- albo masz pilota , albo nie masz i nie wchodzisz.

czyli nawet jak rozpierdzieli szybę to nie otworzy drzwi od środka :think: O tym nie wiedziałem :? dopieprzyłem różnych cudów zabezpieczających auto a ten brak zamka wygląda na to, że najtańszy i dosyć dobry. Normalnie furę mam w garażu więc się nie boję ale często śmigamy do znajomych i tam się już auto zostawia na ulicy. To nie lepiej zamiast wywalać wkładkę to ją tzw "płynnym metalem" czyli klejem epoksydownym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da nic rozwalenie klamki- albo masz pilota , albo nie masz i nie wchodzisz.

dopieprzyłem różnych cudów zabezpieczających auto a ten brak zamka wygląda na to, że najtańszy i dosyć dobry. Normalnie furę mam w garażu więc się nie boję ale często śmigamy do znajomych i tam się już auto zostawia na ulicy. To nie lepiej zamiast wywalać wkładkę to ją tzw "płynnym metalem" czyli klejem epoksydownym?

 

 

 

nie wiem... ja nie złodziej , a moje źródło informacji siedzi od 2010 :mrgreen: i dobrze mu tak :norty: nawet nie wiem do jakiej ciupy mu wysłac list z Twoim zapytaniem hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - skoro warto zrobić twierdzę to jak najlepiej to zrobić?

wymontować wkłady zamka i czym zastawić dziury? nie rozumiem na czym polega demontaż tych zamków i zrobienie z tego twierdzy :oops:

W e90/91 super proste zamieniasz pozycje nr-9 z tyłu na przód

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/41_1634-uklad-zamykania-drzwi-z-tylu/i51060/kL/sN/r2009/m09

można kupić w serwisie w kolor. :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na mysli ze tylko wymieniasz te zaslepki i to rozwiazuje cala sprawe? i wszystko wchodzi zamka nie trzeba demontowac nie przeszkadza on w zaslepce ktora nie ma otworu na zamek? :)

możesz wyjąć wkładke i założyć element nr22.tak myśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na mysli ze tylko wymieniasz te zaslepki i to rozwiazuje cala sprawe? i wszystko wchodzi zamka nie trzeba demontowac nie przeszkadza on w zaslepce ktora nie ma otworu na zamek? :)

 

:duh:

 

 

Wlasnie chodzi o to aby wywalic zamek- a potem zaslepic mozesz sobie jak chcesz... Nie ma zamka to nie ma jak otworzyć

 

Dla pelni bezpieczeństwa mozesz zaspawac otwór spawarką :D (żart)

 

 

 

masz na mysli ze tylko wymieniasz te zaslepki i to rozwiazuje cala sprawe? i wszystko wchodzi zamka nie trzeba demontowac nie przeszkadza on w zaslepce ktora nie ma otworu na zamek? :)

możesz wyjąć wkładke i założyć element nr22.tak myśle.

 

tak wlasnie o tym caly czas trąbie - to tak banalnie proste i tanie, a jakże skuteczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamknięciu auta pilotem klamki wewnętrzne nie otworzą drzwi, to jest zabezpieczenie stosowane powszechnie we współczesnych samochodach.

 

Oczywiście dotyczy to starszych aut :wink: e90 już jest zabezpieczone.

 

 

Tak samo nie działa chwytanie drutem za klamke od wewnątrz auta jak i wciskanie druta pomiedzy szybą, a kaloserią w dzrzwiach...Te metody dzialały w autach z lat 80-90

 

Wszyscy piszą, że takie metody to na auta z lat 80-90, że teraz się tak do żadnego auta nie wejdzie, a nawet tak drogi samochód jak Porsche Panamera nie ma deadlocka.

 

http://motofilm.pl/2015/03/tyle-czasu-potrzeba-aby-ukrasc-porsche-panamera-wideo/

 

Co powiecie na to wideo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.