Skocz do zawartości

320ci m52tu czujnik walka rozrzadu??


alv1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujące problemy które występują już od dłuższego czasu : autem ciężko sie rusza bez dodania gazu, przygasa na samym sprzegle, obroty trzyma rowno nie falauje. Ostatnio zaczeło na wolnych obrotach delikatnie trząść silnikiem czuć na karoserii, gdy dodam gazu ustaje potem jak ponownie powróci do wolnych obrotów zaczyna telepać nie zawsze tak sie dzieje zazwyczaj pomoga ponowny rozruch samochodu. Na kompie 0 błędów, pewnego razu tylko wyskoczył mi błąd wypadajacego zaplonu na cylindrach 3,4 bodajże ale nie powraca, korekcje w zakładce rough czasami z wykrzyknikami na dwóch cylindrach bądź jednym. W Disie robiłem test wtrysków wszystko idealnie powychodziło. Przepływke odpinałem jak silnik chodził niby 0 reakcji troche moze zmienil prace potem gdy podpiąłem ją spowrotem (na włączonym silniku) przydławił się i zgasł nie wiem czy to normlany objaw czy też nie. I teraz mam pytanie czy sprawdzać DISE jak sie ma, czy wymieniać w ciemno czujnik położenia walka rozrządu. Co wy na ten temat myślicie? może ktoś miał taką usterkę i jest w stanie mi podpowiedzieć jak to zwalczyć.

Dzięki za uwagę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od najtańszych rzeczy do sprawdzenia w takim wypadku. Kup plaka i psikaj w poszukiwaniu lewego powietrza. Cały układ dolotowy za przepływomierzem. Rura gumowa, odnoga na krokowiec i głowna rura do przepustnicy, nastepnie tak gdzie się da sięgnąć to po kolektorze psikaj. Zdejmij sobie też z góry tą osłonę na silnik aby było widać wtryskiwacze tam też psikaj. Gdy tylko silnik podniesie obroty masz nieszczelność.

 

Najpierw zrób to potem będziemy dalej szukać :)

 

P.s gdybyś miał uszkodzony czujnik położenia wałka to byś miał na pewno błąd na kompie. Druga sprawa, gdy na ssącym masz walnięty czujnik położenia wałka to ciężko odpala, na włączonej klimatyzacji nie idzie ruszyć z miejsca płynnie i niekiedy brakuje mu mocy. Możesz dać pedał w podłoge a on się zbiera jakbyś camping ciągnął :) Gdy masz walnięty drugi czujnik na wydechowym wałku to z kolei potrafi zapalić ładnie ale wypadają zapłony na początku potem się stabilizuje i na pewno pozostawił by dużo innych blędów w inpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.