Skocz do zawartości

PROBLEM Z LAKIEREM - OSZUKANY?


Corleone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka miech temu byłem u lakiernika. W celu usunięcia każdego paprocha na lakierze (rdza, czy cuś podobnego)

Była lakierowna maska, okej. 2-3 Miech temu zobaczyłem że pojawiły się na niej 2 -3 małe białe kropeczki. Widoczne tylko z bliska jak przyłożę głowę.

Pomyślałem. Polerka i zejdzie, nie ma co się przejmować. Pewnie moja wina.. Ok. Dziś zobaczyłem że pojawiły się kolejne białe kropki w innym miejscu, gdzie tez było lakierowane.

No co jest... Przecież ciężko trafić w ten element jakimkolwiek kamieniem, czy drobinką, dotyczy to lewego ramienia od kierowcy, który łączy dach. Jak to nazywać. Na drugiej stronie tego nie ma..

Zauważyłem, albo mi się zdaje. Pojawiającą się rdze, na nadkolu które było lakierowane.. Może mi się wydaje, albo to od soli. TYLKO NA INNYCH NIE MA. Pozostałe są zdrowe od nowości...

No nic. Jeśli moje obawy się potwierdzą. To będę żądał naprawy tego bądź zwrotu kosztu a co gorsza, sąd. Wątpie, aby szef mnie oszukał, prędzej jego pracownicy.. który pod jego nieobecność coś kręcą...

Czekam na wypowiedź, ekspertów. Jak to skomentujecie. Dodam, że nie robiłem u lakiernika za 100 zł od elementu tylko zapłaciłem naprawdę niezłą sumkę.. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dotyczy to lewego ramienia od kierowcy, który łączy dach. Jak to nazywać.

Słupek A. Daj foty, bo bez tego nawet eksperci nie pomogą..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe kropeczki. . No ja jeb. . Daj zdjęcie

 

Morał z tego taki, że źle dobrali utwardzacz albo zbyt wcześnie wystawili auto na "powietrze" złapał miękki lakier wilgoć i zrobiły się białe plamy lub kropki :wink:

Pośpiech po prostu : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda. Znalezione zdjęcie w internecie.

http://www.detailer.pl/blog/wp-content/uploads/2010/12/Auto-detailing-821-600x450.jpg

 

Tutaj jest dużo tych kropek, u mnie mniej, ale są..

 

Za maskę zapłaciłem ok 500 zł, reszta podobnie. ok 1500 - 2000.

Zapewniał mnie szef, że będzie zrobione to z najwyższej jakości materiałów...

Wiem, ze robiłem wszystko naraz, to miałem taniej.

Dodam, że auto było nawoskowane + polerka? i nie mogłem tego zobaczyć. Bo nie widziałem. :cry2:

Kazali mi nie myć auta pod ciśnieniem, żeby poczekać jeszcze troszkę. To nie myłem, aby nie poderwać lakieru.. na masce. Zgodnie z zalecaniami.

Dodam, że była dobra pogoda, nie padało, słońce świeciło w miarę..

 

 

Dziś udam się do innego lakiernika zobaczymy co on powie.. :|

 

Jeśli się okaże, że spaprali robotę to co robić? Mam prawo, żądać zwrotu bądź naprawy tego?

Nie wiem czyja to wina. Czekałem, na auto 2 tyg... Specjalnie nie poganiałem ich, aby mieć wszystko tip top.. ale chyba zostałem wydymany bez mydła.

Widziałem, że mają spore opóźnienie i nie wyrabiają się..

Mlody wiek to pomyśleli, że naiwny. I chyba mieli rację. :cry: Najgorsze, w tym, że polecił mi ich, mój doktor bmw. Do niego będę miał uraz, jeśli tego nie poprawią.

Jeszcze auto ujeb.ane od wosku, pasy schowane pod fotele. To już odpuściłem, ale tego juz nie mam zamiaru. Jeśli będzie moja racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem lakiernikiem i mówię z racji doświadczenia, że lakier w takim stanie świadczy o złym dobraniu utwardzacza lub zbyt wczesnym wystawieniu auta na działanie wody (krople, deszcz lub mechaniczne uszkodzenia). Możliwe jest też, że przy lakierowaniu lakier zebrał duży brud, śmieci, paprochy i zostały spolerowany na ostro do podkładu (ciężko określić bez dokładnego zdjęcia).

 

Szczerze ? Za tyle pieniędzy polakierowałbym 2 takie auta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje panowie. Zapłaciłem ciut mniej nie pamiętam dokładnie, ale było to w okolicy 1100 zł - 1300 zł. za nadkole, maske, słupek i zaprawkę.

Jutro się wybieram do faceta. Nie po to płaciłem, aby auto wyglądało jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.