Skocz do zawartości

Problem z paskiem od alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Wczoraj w swoim bmw x3 e83 2,5i wymieniłem pasek od alternatora pasek od klimatyzacji napinacz paska z rolkami. Co dziwne po odpaleniu auta u mechanika piszczało niemiłosiernie (mechanik pow ze to normalne pasek musi się ułożyć ) dodam ze pasek wciskał na chama przy użyciu brechy i śrubokręta. po ujechaniu 5km piszczenie ustało jednak dzisiaj znowu zaczęło piszczeć przy cofaniu a jak doda się gazu to przy obrotach 4,5-5 tys piszczy i nie ma różnicy czy silnik zimny czy ciepły. Na starym pasku nic nie piszczało i wszystko było ok. w czym może być problem??

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

dodam ze pasek wciskał na chama przy użyciu brechy ...

 

... to nie mechanik :mad2:

 

.... moze uszkodzil rolke lub ja lekko skrzywil ... teraz obraca sie ale lekko pod katem i piszczy :D

Pozdrawiam Andrzej
Opublikowano
Dokładnie.....no albo zły pasek założył kolego :mad2: :mad2: :mad2:
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Opublikowano
  • Autor
tzn tak to jest wszystko ok tylko na biegu jalowym jak sie przegazuje tak od 4 tys obrotow zaczyna popiskiwac a przy 5 to juz masakra tak piszczy
Opublikowano
  • Autor
tam jest napinacz autamatyczny ale chyba jest jakas sruba zeby popuscic i po ludzku zalozyc pasek albo go sciagnac a nie naginac rolke brecha.... i dlubac srubokretem zeby dobrze naskoczyl pasek....
Opublikowano
No to po co do takich patałachów jeździsz co nie mają nawet o tym pojęcia a zwą się mechanikami
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

@Majki92 : napisz dokladnie jaki masz silnik , jaki rocznik , przebieg itd.

 

... prawdopodobnie masz silnik benzynowy 2.5 - M54

 

Tutaj masz filmik jak zmienic pasek / paski , bez uzycia "brechy" - tam jest tez pokazane jak poluzowac pasek tak zeby sciagnac :cool2:

 

2005 BMW X3 2,5 drive belts

 

powodzenia :D

Pozdrawiam Andrzej
Opublikowano
  • Autor
kolego ja mieszkam w UK i tu ciezko o dobrego mechanika.....
Opublikowano

Powiadasz

ja mieszkam w UK i tu ciezko o dobrego mechanika

Nie pisz tego na forum bo nasi dobrzy fachowcy wyjadą na wyspy ;-)

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

  • 3 lata później...
Opublikowano

Mam problem z x3 e83. Padł mi pasek alternatora.

Czy mogę poprosic kogos o film instruazowy jak wymienić samemu pasek.

Opublikowano



To nie twój silnik ale jest podobnie

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.