Skocz do zawartości

BMW Z3 1.9 (118km) dylemat dotyczący tłumika końcowego


MateuszB18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. :D Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Wcześniej także z niego korzystałem, ale nie odczułem potrzeby zakładania konta, jednak teraz, gdy nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie postanowiłem tego dokonać.

Od razu przejdźmy więc do sedna sprawy. :arrow: Posiadam BMW Z3 motor 1.9 o mocy 118km po liftingu. :8) Całkiem przypadkowo stałem się posiadaczem końcówki wydechu (której zdjęcie i link znajdziecie poniżej) niemieckiej marki FK, mało się o niej słyszy i nigdzie nie mogę znaleźć przykładowego filmiku z jej dźwiekiem. Nie zależy mi by był niewiadomo jak basowy itp. ale dobrze by było by chodził troszke głośniej od oryginału (nie mam zamiaru bawić się w szybkich i wściekłych lub okaleczać autka wiejskim tungiem) i cieszył oko, bo bardzo ładnie się prezentuje :8) i szkoda mi odkładać go na półkę :wink:

Moje pytania brzmią:

-jak myślicie jak będzie z głośnością, bo oryginalny tłumik ma większą "komorę" a ten mniejszą i martwię się, ze nie będzie przez to dobrze wytłumiony

-czy ktoś z was posiada podobny tłumik i może określić jak się sprawuje i zdać ogólnikową relację.

-macie może jakiś pomysł jak go zamontować gdyż oryginalny jest nieco dłuższy gdyż ma 50 cm długości a ten 40cm. Ja myślałem by przyspawać kawałek rurki np z kwasówy i na nią nałożyć tłumik od FK

-Jak byście uczynili na moim miejscu. Zostawili oryginał czy może zamontowali tłumik od FK.

 

Link do strony z tłumikiem: http://www.fk-shop.de/Tuning/Auspuff-Tuning/Sportendschalldaempfer/Sportendschalldaempfer-Universal-universal.html?stoken=&force_sid=&lang=0&searchparam=FKDDUI010033

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/71LB%2BNSRxLL._SL1500_.jpg

 

Z góry bardzo dziękuję za przeczytanie mojego posta i udzielenie jakiejkolwiek pomocy. Pozdrawiam :cool2:

Edytowane przez MateuszB18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj i sprawdź jak brzmi.

Jak Ci się nie będzie podobać - sprzedaż go i poszukasz sobie czegoś innego.

Jak Ci podpasuje, to go zostawisz.

Z 1.9 nie wyciągniesz nie wiadomo jakiej symfonii więc tutaj nie ma co gdybać jaki będzie z tego dźwięk.

A jeżeli nie jest on dedykowany do Z3 1.9 i nie będzie pasować to radzę sprzedać i kupić dedykowaną używkę do 1.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj i sprawdź jak brzmi.

Problem w tym, że trzeba dospawać rurkę 10cm bo oryginalny tłumik jest dłuższy :wink:

Dlatego też chciałem zasięgnąć czyjejś opinii na ten temat, by potem nie ucinać ponownie i nie zakładać serii.

Z 1.9 nie wyciągniesz nie wiadomo jakiej symfonii więc tutaj nie ma co gdybać jaki będzie z tego dźwięk.

Nie chcę mieć pseudo racingowego dźwięku, ale lekki basik i cieszący oko desin końcówki tłumika. Z tym dźwiękiem to bardziej chodzi mi o to by się nie darł zbytnio w niebogłosy :D

 

A jeżeli nie jest on dedykowany do Z3 1.9 i nie będzie pasować to radzę sprzedać i kupić dedykowaną używkę do 1.9.

Tzn. tłumik jest uniwersalny :cool2: W każdym razie tak podaje producent :cool2:

Sprzedać może być trochę ciężko, chociaż tłumiczek w stanie igła i nic mnie nie kosztował :mrgreen: Jeśli chodzi o zakup końcówki dedykowanej to nawet się nad tym nie zastanawiam, bo nie planowałem jej zmiany tylko w ost pt otrzymałem za free końcówkę bardzo ładną i pomyślałem, że uczynię z niej jakis użytek :8)

Z-ek wg mnie nie powinno się zbytnio "tuningować" to autko kultowe. Sam zakupiłem ładne alu od BMW i to mi starczy.

 

P.S.

To moje pierwsze autko, dlatego proszę o pewną pomoc i doradztwo :wink:

 

Koledze dziękuję za pomoc, ale niestety znowu wróciłem do punktu wyjścia. Proszę sie nie obrażać, ani nie zrozumieć mnie negatywnie, ale tyle to sam wiedziałem :D Bardziej chodzi mi o to czy ta mniejsza komora nie spowoduje znacznego zwiększenia głośności względem oryginalnego BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chcesz "tuningować" Z3 to moim zdaniem nie powinieneś zakładać tego wydechu.

Na pewno zwiększy głośność bo to uniwersalny produkt a nie dedykowany tłumik do Z3.

Sam wygląd i cena sprawia wrażenie zwykłego komina który ma buczeć ile wlezie i drzeć ryja by wszyscy słyszeli, że nadjeżdżasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie przepadam za taką wiochą, sam troszkę się tego obawiałem, niestety nie mam jak go przymierzyć, wiec zostanę chyba przy oryginale :|

W kazdym razie jakościowo i tak nic mu nie dorówna w cenie 250zł :8)

Dzięki za pomoc. Sam troszkę jeszcze to przemyślę i się zastanowię, a jak zdecyduję sie jednak na zmianę to zdam relację :D

Dzięki za pomoc :cool2: Szkoda, ze tylko od Ciebie się jej doczekałem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.