Skocz do zawartości

"Follow me home" lights w 328i F30


trucker_hiob

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze światłami w moim aucie. Chodzi o funkcję "follow me home". Nie wiem dlaczego nie mogę ich normalnie włączyć, to znaczy czemu po zatrzymaniu silnika nie wystarczy strzelić długimi raz by się włączyły. Muszę zamknąć pilotem drzwi i je zaraz otworzyć, nawet bez opuszczania samochodu i wtedy to działa.

Identycznie jest w mojej M3 E90. Tam jednak tak jest tylko wtedy, gdy kluczyk mam w kieszeni, czy w popielniczce. Jeśli jest wsadzony do "stacyjki", to po wyjęciu go wszystko działa poprawnie. Zrobiłem o tym film:

 

 

Ma ktoś jakieś pomysły jak to zmienić? Czy ja coś robię źle?

 

Sprawa nie bardzo istotna, bo i tak tych świateł nigdy nie używam, ale mnie to zaintrygowało, a gdy zapytałem mędroli w ASO BMW to odpowiedzieli, że nigdy jeszcze nie widzieli czegoś takiego i nie wiedzą jak to zmienić. :mrgreen:

www.Truck27.com www.Katolik.us Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Hiobie,

więc jak sam zauważyłeś w E90, jeśli kluczyk jest w stacyjce i go wyjmujemy, wtedy to działa.

Ponieważ przy dostępie komfortowym w E9x i później we wszystkich modelach Fxx nie wkładamy nigdzie klucza musimy tak jakby "zasymulować" wyciąganie kluczyka.

W BMW robi się to bardzo prosto i nie musisz już otwierać i zamykać samochodu, wystarczy że po zgaszeniu raz przyciśniesz przycisk START/STOP.

Oczywiście w automacie puszczamy wcześniej hamulec, a w manualu sprzęgło.

Dziwię się, że w serwisie tego nie wiedzieli :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Masz rację, tak rzeczywiście działa. W E90, jeśli jadę z kluczykiem w kieszeni, wystarczy przytrzymać dłużej o jakąś sekundę "Start-Stop", albo, jak mówisz, nacisnąć go ponownie. W F30 jedynie ponowne naciśnięcie przycisku powoduje uaktywnienie świateł "follow me home".

 

Zapewne chodzi o to, że jedno krótkie naciśnięcie "Start-Stop" jedynie przełącza "stacyjkę" na "acc", gdyż np. radio gra dalej. Zamknięcie samochodu pilotem powoduje, że się wszystko wyłącza i dlatego po ponownym otwarciu auta można było te światła uruchomić. Ale powtórne przyciśnięcie "Start-Stop" też wyłącza wszystko i "follow me home" zaczynają działać. :D

www.Truck27.com www.Katolik.us Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hej, odkopuje stary temat, ale nie chce robić nowego.


A więc po wyłączeniu silnika następnie start stopu i mrugnięciu długimi, funkcja follow me home zadziałała, ale bez zapamiętania - przy następnym zgaszeniu silnika, trzeba jeszcze raz powtarzać wyłączenie s/s + mrugnięcie długimi.

Czy jest jakaś możliwość zapamiętania tego automatycznie, żeby po każdym zgaszeniu i wyłączeniu przez kluczyk światła świeciły jeszcze te 10 sekund ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.