Skocz do zawartości

[e46] 2.0 318i kontrolki check engine i EML


czarna kawka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od pewnego czasu mam problem w moim BMWe46 318i (2.0/benzyna/143KM) właśnie z tymi dwoma kontrolkami tz. check engine i EML pojawiają się w różnych sytuacjach czasami nie ma ich, a czasami wyskakują pojedynczo albo razem. Pojawiają się raz zaraz po odpaleniu, a czasami w czasie jazdy (najczęściej jak stoję w korku). Jeżeli ich nie ma wszystko jest Ok ale kiedy się pojawiają czuć dość duży spadek mocy :( . Sprawdzałem ostatnio u znajomego błędy i odczytało trzy błędy:

-P1023

-P1030

-P1062

 

Czy ktoś może mi pomóc i rozszyfrować te kody, i podać możliwy powód tych błędów. :idea:

Co by trzeba było sprawdzić lub wymienić, aby się uwolnić od tego.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

miałem taki przypadek.

kontrolki check engine i EML zapalały mi się po ponownym odpaleniu na ciepłym silniku. brak mocy to po prostu tryb serwisowy w jaki wchodzi silnik.

diagnoza: do wymiany siłownik VALVETRONIC koszt całej operacji 1300zł. w nieautoryzowanym warsztacie. siłownik znajduje się pod pokrywą zaworów więc dochodzą jeszcze uszczelki. na początku była nadzieja że może tylko jakiś przekażnik za kilkadziesiąt zł ale jednak silownik.ponoć wytrzymują około 100 tyś km.

nie pamiętam jakie błędy pokazała diagnoza.

pozdrawiam i oby u ciebie było coś taniego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Możliwe że będzie do wymiany, ale np. po skasowaniu błędu i przejażdżce dostał ponownie mocy i wszystko było ok dopiero następnego dnia znowu odpalił swoja choinke i zabrał moc.Więc nie wiem do końca czy to silniczek bo w czystej teorii działa, przestaje jak błąd wywali. A nie uśmiecha mi się z tym do BMW podjeżdżać bo to są jednak spore koszta przeglądu u nich.Niby do serwisu nieautoryzowanego mogę podjechać ale tak to zwykle sami nie wpadną co to tylko trzeba im powiedzieć.

A co do velvetronica to do sprawdzenia silniczek taki jak tu np. http://allegro.pl/variator-silownik-valvetronic-bmw-11377548387-zory-i4970201217.html

 

Pozdrawiam, i czekam na jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taki tłumaczenia błędów

P1023 Zmienne sterowanie zaworu, rząd cylindrów 1 - adaptacyjne ujęcie danych

P1030 Zmienne sterowanie zaworu obwodu prądu sterującego, rząd cylindrów 1 - odchyłka wartości wymaganej

P1062 Zmienne sterowanie zaworu, rząd cylindrów 1 - praca w trybie awaryjnym - maksymalne położenie skoku nieosiągnięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego tez mialem taki problem identyczny raz działał raz nie. Jak postał cała noc to rano było wporzadku. Valvetronick do wymiany na 100% tylko nie kupuj jakis uzywek za 300zl na allegro bo w 99% procentach nie działaja i trzeba się napocić zeby oddać bo dla nich wszystko działa. U mnie całkowity koszt wyszedł 1050zł z wymiana uszczelki bo była juz stara. Teraz samochod chodzi super nic wiecej mu nie dolega.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś podesłać jakiś link gdzie to kupić, np. gdzie TY to kupowałeś czy to serwis załatwiał? I tak nie miałbym zamiaru kupować na allegro używki bo to ryzykowane i potem by był dodatkowy wydatek. A uszczelkę też będzie trzeba wymienić bo wymieniłem ja niedawno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos zna sie na rzeczy to powinnien bez problemu zdjac i zalazyc stara uszczelke. Mi to serwis załatwiał jak ci zalezy na tym to moge podskoczyc przy okazji i dowiedziec sie ile konkretnie to kosztuje bo w sumie mam to obok domu. Nawet jak bedziesz chciał to mozemy sie dogadac to ci to zamowie bo wiem ze czekali na to 48h. Jak bys miał pytania to PW zapraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku też miałem wymienianą uszczelkę pod klawiaturą tuż przed awarią bo lała ,ale mimo to poszła nowa ponieważ jest ona częściowo wklejana (na zakrętach) na silikon, specjalny, jak się dowiedziałem od fachury. siłownik tylko w ASO podróbek nie ma a używki to wiadomo. cena siłownika to coś koło 850pln także finałowa cena zależy od ceny robocizny i marży na częściach jaką narzuci fachman. pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.