Skocz do zawartości

BMW POŻEGNANIE Z fORUM


Marina_Club

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pięknie sie odbija lakier, wiem z doświadczenia, że takie woskowanie bez maszyny kosztuje dużo ruchów ręką. Ale wiem też ,że bez cleanera przed woskowaniem, taki wosk utrzyma Ci się jedynie z 3, 4 tygodnie. Musi być zastosowany cleaner przed woskowaniem, można powiedzieć, że jest wtedy 2 razy więcej roboty, ale opłaca się. Wosk bez cleanera około 3,4 tygodnie na aucie, a z cleanerem pare dobych miesiecy.

 

Felgi są nieziemskie, chyba najlepsze z fabrycznych dostępnych do BMW a jak z ich trwałością ? Bo wiem, że dużo ludzi je odradza ze względu na trwałość.

 

kolega miał 100% racji wosk bez odpowiedniego przygotowania wytrzymał miesiąc z małym kawałkiem, na dziś nie ma go prawie wcale więc trzeba dokupić cleaner i pastować od początku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwszy raz w temacie i wnetrze robi dla mnie super efekt ten kontrast... to zmienia od szaro szarych wnetrz !

 

Jednak musze pomyslec o tych swiatlach LCI... piekne sa... nawet nie zapalone.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny Turasek :cool2:

Rude skory zawsze mi sie podobaly. Gdyby nie to ze trafila sie alkantara mialbym podobne wnetrze :roll:

Felg nie zmieniaj. Pasuja tu idealnie :)

Powodzenia w dalszych modach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilę mnie nie było co nie oznacza że nic się nie działo, w maju udało się zrobić kilka rzeczy np:

 

- wymiana łączników stabilizatora (lemforder)

- wahacz przód (lemforder)

- pomalowałem trochę skatowany zderzak przód

- pomalowałem grilla całego w kolor, wcześniej był w carbonie

- pomalowałem lusterka w kolor - wyleciał carbon

- głośniki w słupki przednie Logic7

- nowe halogeny ( stare wewnątrz wyglądały jak stare akwarium)

- auto dostało nowe felgi i opony dzięki dla kolegi Kulfon za namiary i podpowiedzi (jutro zakładam jak będzie lipa to skasuje to zdanie :))

- wymieniłem dyfer na inny mój wydawał dziwne dźwięki teraz jest cisza

 

i to chyba tyle , wpadłem na pomysł by okleić wloty powietrza folią carbon, pewnie się od deszczu za jakiś czas odklei ale plastik wlotów psuł efekt pomalowanego grilla i na pewno jest lepiej jak było

 

tak to wyszło :

http://img24.otofotki.pl/obrazki/va1_IMG_8991.JPG

http://img24.otofotki.pl/obrazki/bq446_IMG_8992.JPG

http://img24.otofotki.pl/obrazki/iz632_IMG_8994.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem żeby pomalować ale ona jest miejscami gumowa więc nie wiem czy to nie popęka ten lakier

 

poglądowe w drodze na nowych kołach, nie wiem jak u was ale u mnie czarne auto jest po godzinie żółte coś kwitnie i osiada na lakierze :(

 

http://img24.otofotki.pl/obrazki/fo301_IMG_9044.JPG

http://img24.otofotki.pl/obrazki/ca759_IMG_9040.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak dla mnie petarda! :cool2: :cool2: :cool2: Pięknie te felgi wyglądają.

 

a to ten żółty syf na aucie to jest rzepak. u mnie jest tak samo :evil:

Edytowane przez kulfon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega! Konfiguracja samochodu od strony wizualnej jest jak dla mnie w top 3 jeśli chodzi o e91 na tym forum. Nawet nie widać tego, że poszedłeś o jeden rozmiar z feglą w dół. Klasunia.

 

Jeśli mógłbym prosić, o cenę felg na priv. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Podoba mi sie kazdy cal Twojego auta - jest naprawde swietnie "skomponowane".

Koniec wazeliny ;) - teraz pytanie:

Bo tez przymiezam sie do woskowania, juz kupilem wosk (turtle wax pfte) i jak wroce z delki do PL to sie za to zabiore. Ale zbiliscie mnie z tropu z tym cleanerem przed woskowaniem.

Szukam na aledrogo ale nic mi nie wyskakuje, zapodajcie jakiegos linka.

 

Pozdro

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak miedzy nami to optrocz cleanera ktorzy koledzy lepiej wytlumacza to mozna za dla twojego zadowolenia bym kupil prowadziwy wosk a nie turtla.... to raczej wosk dla pana kazia i jego opla ktoremu i tak nic nie pomoze

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym byl jakims zwolennikiem turtla, ale o jak juz krytykujesz turla, to zrob to konstuktywnie i zasugeruj cos konkretnego.

Ty uzywasz jakiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oula nie atakuje powiem w skrocie. Turtl to jak opona no name w feuvercie, napracujesz sie efekt bedzie marny i bedziesz zawiedzony. Czym bardziej jestes nowicjuszem tym potrzebujesz wosku lepszego aby miec dobry efekt, procedura to mycie szamponem ( pomin pierwszy raz glinkowanie jak ci sie nie chce), mycie ponowne szamponem do aut, osuszanie, cleaner (polecam osobiscie dla poczatkujacego Prima Amigo lub PolishAngel contour ale to juz drogo) a potem prosty wosk synyetyczny lub pol syntetyczny na zasadzie spryskaj i wypoleruj i jak efekt bedzie sie podobal to sam sie dowiesz na temat bardziej skomplikowanych woskow. Jak chodzi o taki prosty wosk do uzycia do moja rada to Polishangel Carnuba arts Srebny Alunit jezeli kolor twojego samochodu to ten na zdjeciu. Nie to ze Polishangel jest najlepszy na rynku sa lepsze itd ale dla osoby poczatkujacej niestety przy wysokiej cenie daje efekty ktore wygladaja na profesjonalne...

 

chodzi o to zeby byl efekt !! Collinite duzo lepszy od turtle wax ale sie zamordujesz zeby go polozyc.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znalazles ramki ? Ja nie moge upolowac....

Zastanawia mnie jedna rzecz. Ramki z trojkatami sa jako jeden element czy wystepuja oddzielnie ?

U Ciebie wyglada ze ramka jest razem z trojkatem. Ja mam trojkaty oddzielnie ale nie moge znalezc takich ramek zeby zlozyc to razem :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toostrow - dzięki za opinie :)

 

co do ramek jestem prawie pewien że to nie występuje osobno , wszystkie warianty które widziałem czyli zwykłe, Hifi czy Harman są w całości, prawdopodobnie masz od innego modelu same trójkąty, ramki Harmana upolowałem przypadkiem zaraz po wystawieniu, normalnie bardzo ciężko je trafić :) są też takie same tyle że bez napisu Harman od zestawów HIFI, zdaje się jedna aukcja tylko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale bardziej mi sie podobaly poprzednie felgi, bylo tak bardziej miesiscie ale oczywiscie to tez sa piekne !

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej Ci się podobały tamte bo i było bardziej nabite auto, ja mam takie samo zdanie, na styl.230 były tak dopasowane na dystansach felgi że niemal pod linijkę, tutaj muszę tył poprawić, ale niestety 18 stka to nie 19 stka, chociaż tak na spokojnie po paru dniach myślę że obecne koła w rozmiarze 19 były by petarda bo auto jest nieco świeższe przy tym modelu, ale do 19 (chyba :)) nigdy nie wrócę :)

 

i najważniejsze w styling 230 miałem na tył 255 a tutaj chude biedne 225 założyłem bo niestety ta dwulitrowa padaka już w ogóle nie chciała jechać :)

 

 

dzisiaj sobie sprezentowałem lakierowane ramki pod tablice, wyglądają fajnie do czarnego oczywiście dostrzegają tylko zboczeńcy nikt inny :) oraz siłowniki tylnej klapy bo ori nie dawały rady

 

http://img24.otofotki.pl/obrazki/fs571_ramka-chrom-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulfon3 & Rivasi - thx za hinty.

Teraz mam czarna, ale nie shwarz II jak Marina ale metalic - tak naprawde nie wiem jaka roznica, musialbym widziec oba auta obok siebie. Dobra wstrzymam sie z woskowaniem i kupie ktoregos cleanera.

 

@Marina_Club tak patrze na caly watek auta to jak jakis rasowy handlarz tu zajrzy to bedzie mial niezla pozywke jak podrasowac e9x zeby lepiej sprzedac :D.

Kibicuje za kolejnymi modami :)

 

pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie woskuj bez użycia cleanera ja się namęczyłem i wszystko się zmyło po 2-3 tygodniach zamiast miesiącach, handlarz mówisz ? jakby podliczyć te wszystkie zabiegi to już bym miał na oryginalnego lifta a nie farbowanego lisa :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile za takie ramki ? gdzie mozna nabyc ? sa tylko w czarnym ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.