Skocz do zawartości

E46 323i- przegląd, długa trasa


Bercik2602

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku chciałbym się z wszystkimi przywitać, jako, że jestem nowym użytkownikiem forum i szczęśliwym posiadaczem BMW.

 

Auto mam od 3miesiecy zrobiłem jak narazie 7tys km.

 

W marcu planuje się wybrać na południe Hiszpanii w podróż poślubną, jako że oboje z żoną lubimy podróżować samochodem, właśnie jedziemy autem. W jedną stronę mam około 3tys km.

Do tego czasu podrozowalismy poczciwym VW vento 1.9tdi. Którym zjezdzilem trochę Europy.

Ale że wreszcie kupiłem wymarzoną bmke chciałbym nią pojechać.

 

Teraz pytania ;

Przy VW, mniej więcej wiedziałem co mieć, żeby w trasie nie było zaskoczen, co może nawalic.

Bmw jest moim pierwszym autem benzynowym jak i w LPG.

 

Na co zwrócić uwagę przy przeglądaniu auta?

Co ile wymieniać olej, zalana jest castrolem 5w30 na którym jest 7tys km zrobione. Filtry gazu wymienione.

 

Czym mogę się jeszcze zająć, zakładając, że mam pojęcie o mechanice, jednak interesowałem się tylko silnikami diesla.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień odme świece i musisz w lato porządnie przejrzeć chłodzenie jak działa. Kiedy zasprzegla się wisko i kiedy otwiera się termostat oraz wycieki. Sprawdzić ładowanie do altek jak padnie to koniec. Nowe paski od klimy i osprzętu dobre opony filtry paliwa i olej nie castrola tylko jakiś lepszy i na taką trasę 5w40 będzie lepszy. W30 może zerwać film olejowy lub mieć nie taki ja powinien. Motul valvoline millers powinien być ok i filtry Mann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę w marcu więc tutaj upałów nie będzie

Świece wymieniłem na zalecane NGK, przy okazji fajki wymieniłem, bo były spekane.

Chłodnice, pompę wody i termostat wymieniał poprzedni właściciel, bo jeździł nią do Belgii, mam nawet części stare, które były sprawne.

Ładowanie sprawdzałem multimetrem, jest norma.

Z tego co napisałeś zostały paski, filtr benzyny.

 

Pytanie z innej beczki : mam alusy m pakiet style 68 r17, gumy 225/45 z tyłu żywot opon dobiegł końca, felgi są przód 7,5j tył 8,5j, gumy wszystkie takie same, z tyłu pojawia się minimalny naciąg, a z przodu wiadomo. Na pewno dam opony z przodu na tył a dwie muszę kupić, wystarczy 205/50 ;205/45 czy 195/50? Żeby wyglądało tak jak na tyle.

 

Ps nie będę gonił na zimowkach :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Daj 205/50 i będzie ok.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.