Skocz do zawartości

[E46] problem z zamykaniem szyb elektrycznych


ebson21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie otóż problem wystąpił w szybie z lewej jak i prawej strony w okresie dwóch dni. najpierw padła szyba z prawej strony a potem z lewej. Wymieniłem ślizgi sprawdzone są silniczki i działają, linki ok, bezpieczniki również oraz przełączniki wszystko sprawne ale nie mogę zasunąć szyb. Jeśli nacisnę przyciskiem na zasuwanie to słychać pyknięcie w module komfortu i hamuje silniczek. Z kluczyka automatycznie też nie mogę dosunąć szyb. W czym może tkwić problem przewody też sprawdzone i sprawne są.

 

Czy przekaźniki w module komfortu mogły zakończyć żywot?

 

Tylko wtedy czy otwieranie jest sprawne a zamykanie nie??

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
witam, walczę z szybą kierowcy w mojej e46 już jakiś czas. Problem polega na tym że szyba podczas jazdy samoczynnie opuściła się do końca i połamała ślizgi. Po wyjęciu prowadnic zauważyłem, że stopery na lince ( te na które wczepia się ślizgi) są tak mocno wcięte w plastikowe prowadzenie linki na załamaniu że silnik podnośnika nie mógł sobie z tym poradzić. Udało mi się to naprawić, założyłem nowe ślizgi, ale po złożeniu drzwi szyba opuściła się znowu. Zauważyłem że przekaźnik w module komfortu samoczynnie się wzbudza (szybko i przerywanie "cyka"). Po przeczyszczeniu styków na module komfortu nie było efektu. Zablokowałem przekaźnik mechanicznie, żeby uniemożliwić mu opuszczenie szyby i zamówiłem nowy moduł komfortu (dokładnie o tym samym numerze). Szyba działała jak nigdy, dwustopniowo, opuszczanie i podnoszenie, ale tylko przez dwa dni. Szyba znowu opuściła się podczas jazdy. Miał ktoś podobny problem? Z góry dziękuje za jakąkolwiek wskazówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.