Skocz do zawartości

DSC DBC FLAT TYRES komunikaty ??


puchol2000

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam temat, mam od jakiegoś czasu ten sam problem, dzieje się to tylko wtedy kiedy są temperatury bliżej 0'C, jak jest cieplej to problem nie występuje.

 

Dodam że na felgach letnich 17` miałem to samo co obecnie na zimowej 16` z tym że tak jak wcześniej pisałem wszystko dzieje się tylko przy temperaturach koło 0'C. :mad2:

 

Jakieś pomysły gdzie zaatakować żebym połowy auta nie rozebrał ? :modlitwa:

 

Pozdro

 

 

Jakie dokładnie błędy ci wyskakują? :)

 

Sorry dawno na forum nie wchodziłem, po tym incydencie były temperatury plusowe i błędy już się nie pojawiały, ale teraz jak są takie znowu mroźne to temat powrócił, dodam że po zrobionych 5-7km błędy nagle same znikają - czyli jakby auto się dobrze nagrzało i jakiś czujnik dostaje ciepło i zaczyna działać poprawnie

 

a błędy jak na zdjęciu - oczywiście pomijając błąd żarówek :P

 

12287124_1063254357070521_1319407755_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie nawet przy plusowych temperaturach błędy wyskakują tylko czasami przejadę 150 km i nic a czasem 3 km i błąd wyskoczy. Ktoś się uporał z tym?

Wymieniłem akumulator (zakodowałem), zregenerowałem alternator i dalej to samo. Zastanawia mnie jedno bo wcześniej jak kupiłem auto były zakodowane światła DRL a teraz ich nie ma. Tak jakby się dezaktywowały. Jakiś błąd w sterownikach? Hm... Może ktoś w okolicach Warszawy znający się na elektryce mógłby popatrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Jeśli można to podepnę się pod temat.

Panowie wczoraj przy stosunkowo niewielkiej prędkości (60km/h) wpadłem prawą stroną w spory dół nie jestem w stanie powiedzieć jaki on był bo zalany była wodą, ale grzmotnęło dość mocno. Po ponownym odpaleniu auta pojawiają mi się błędy DCS failure, DBC failure i Flat Tyre Monitor failure.

Wydaje się, że opon nie przebiłem, na felgach też nie widać żadnych uszkodzeń, z poziomu iDrive nie mogę zresetować czujnika ciśnienia, bo wogóle mam tę opcję wygaszoną.

Stąd moje pytanie co mogło się stać? Od czego zacząć poszukiwania problemu?

W weekend czeka mnie 200 km trasa, czy z tymi błędami można jeżdzić?

 

Dodam, że na obecną chwilę nie jestem w stanie podpiąć auta pod kompa.

 

Proszę o jakieś rady

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też ładowanie - czy nie skacze Ci podczas jazdy(?) Ja mam we wtyczkę od zapalniczki wpiętą ładowarkę z miernikiem i u mnie przy dużych wahaniach napięcia wyskakują właśnie te błędy. Ładowanie czasami spada do 12V a czasami jest 15,3V i wtedy wiem że zaraz wywali błąd. Regulator napięcia właśnie wymieniam. Dziś odbieram auto - zobaczymy czy pomoże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Podbijam temat, miałem ten sam problem po wymianie tulei pływającej i zruszeniu śruby mimośrodowej dolnego wahacza, też wywaliło mi te wszystkie błędy, plus brak tempomatu... ustawienie zbieżności a właściwie tylko ustawienie śruby mimośrodowej we właściwej pozycji plus zresetowanie ustawień czujnika kół pomogło. zniknęły wszystkie błędy a w ustawieniach status flat tire monitor znów pojawiło się ACTIVE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.