Skocz do zawartości

E70 35i Praca silnika na wolnych obrotach


maxit

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałem się przywitać, jako, że to mój pierwszy post tutaj.

 

Nigdy w życiu nie posiadałem auta BMW, ale...:

 

Kilka dni temu odbyłem 30km przejażdżkę BWW X5 E70, 3.5i z 2012 roku, którego na 99% będę właścicielem za ok. 3 miesiące.

Do auta generalnie nie mam żadnych zastrzeżeń, ale zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie praca silnika na wolnych obrotach.

Niby wszystko jest ok, samochód zapala jak należy, jeździ fajnie, ale na wolnych obrotach wykazuje (moim zdaniem) dziwnie mocne wibracje.

Mam dziwne wrażenie, że zarówno moje prywatne R4 (1.8 benzyna), jak i służbowe 1.6 diesel (nie mówiąc o V8) pracują równiej. Dodatkowo obrotomierz wskazuje około 700obr/min, więc dość szybko jak na R6,

 

Pytanie jest takie, czy motor 3.0 306KM powinien na wolnych obrotach pracować idealnie równo, czy jednak "ten typ tak ma", że nieco trzęsie na wolnych obrotach.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim też występują wibracje na wolnych obrotach, ale tylko na zimnym silniku. Jak trochę się podgrzeje, wibracje nie występują. Również na zimnym silniku przy zapalaniu obroty wchodzą na 1200 rpm i w ciągu około 50 sek spadają do 600-700 rpm tak jakby "ssanie" się załączało i autko trochę głośno chodzi, ale słyszałem że to nie wada i jest to dość powszechne w benzyniakach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info.

 

Moje doświadczenia z silnikami R6 (mercedesowskimi) są takie, że dość często na wolnych obrotach motorem lekko trzęsie. V-ósemki które mam też potrafią lekko zabujać.

 

Poczekam zatem cierpliwie, aż będzie już "dla mnie", wtedy zrobię dokładną diagnostykę i stwierdzimy, że tak ma być, albo, że trzeba coś zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.