Skocz do zawartości

Kluczyk wypada ze stacyjki.


wisniewsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem nowy, wczoraj kupiłem e90 2005 w full opcji, 2.0 163 km . Dzisiaj jadąc do pracy, przy ostrym zakręcie kluczyk wypadł mi na kolana, jakoby po włożeniu go, stacyjka nie zasysa, ale wszystko normalnie działa. Jest to duża usterka ? Sens to naprawiać, jak to wygląda cenowo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez kiedys wyciagnolem kluczyk "na sile" na zapalonym i auto chodzilo. Na kluczyku masz takie wypustki, czyli jest blokada, ktora u Ciebie niedziala. U mnie ta blokada czasami sie zawiesza, po wcisnieciu kluczyka kiedys mi go nie wybilo tylko zapadki dalej trzymaly. Moze poprobuj pare razy i zaskoczy. Jezeli nie to pewnie mechanizm blokujacy do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w E90 (jak i pewnie we wszystkich modelach BMW) jest taki mały patent na jazdę bez kluczyka. Mianowicie po ruszeniu samochodem i rozpędzeniu się bodajże do min 30km/h można się zatrzymać (np w zimie wyjść do sklepu po ciepłe bułeczki na śniadanie), wyłączyć samochód i wyciągnąć kluczyk. Następnie wcisnąć sprzęgło i nacisnąć guzik start/stop. Samochód odpali bez kluczyka. Stosuję to w zimie jeżeli muszę się zatrzymać w sklepie - idę po zakupy a samochód nabiera temperatury. Wracam i mogę jechać bez kluczyka resztę drogi bądź można go włożyć z powrotem do stacyjki (jak kto woli).

Zgodnie z powyższym wydaje mi się, że nawet jak kluczyk sam wypadnie można bezpiecznie kontynuować jazdę bez żadnych negatywnych konsekwencji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialem w mojej e 90-szukalem na forach jak sobie ztym poradzic i nic nie znalazlem. Umnie jak wsadzalem kluczyk odwrotnie tzn przyciskami do dolu to trzymal sie duzo lepiej i nie wypadal. Wiec sproboj.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.