Skocz do zawartości

E39 528i automat nie wrzuca 3 biegu


macij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam spory problem z moja " Bemka " Przez okres 3 tygodni bylem zmuszony jezdzic na zapasowce , ktora nie roznila sie w zadnym stopniu wysokoscia od pozostalych opon. jedynie szerokosc byla inna 225 [ nie 245 , 45 , 17 ] Problem polega na tym ze po okresie okolo 1,5 tygodnia jadac z dziewczyna zaazartowalem sobie , ze dlugo kick-downa nie wrzucalem , ze nauczylem sie jezdzic oszczednie no i tak sobie przydepnalem wiadomo kazdy czasem lubi . Wieczorem zauwazylem ze przeciaga mi bieg 2 i w ogole nie chce wrzucic 3 . Jako , ze w aucie w silniku mam tip-tronika , a zmieniarke ( czy jak to tam nazwac ;p ] do biegow stara , z opcjami P , R , N , D , S4 , S3 , S2 [ nie wazne dlaczego ale dzialalo wszystko bez problemu przez 1,5 roku ] to dokladnie przy predkosci 50 km/h wrzucajac S4 i wracajac na D skrzynia wrzuca na ten bieg 3 . Dzisiaj zmienilem zapasowke na opone jak wszystkie inne [ 245 x 45 x 17 ] przejechalem 50 km i problem nie znikl. Na kompie nie ma zadnych bledow. Dalej musze zmieniac " recznie " bieg . Dodam ze tryby sport dzialaja jak wczesniej przed problemem . Jakis czas temu wyczytalem , ze to moze byc wina tej zapasowki ale jak widze nie wrocilo wszystko do normy na " D " a jest jak bylo. Przejechalem na tej skrzyni 35 tys km , i dokladnie 35 tys km temu byl wlany olej . Mysle , ze to nie wina oleju bo by wszystkie opcje zmieniania biegow mogly zamulac , a nie tylko ten 1 bieg na " D " . Ma ktos jakies pomysly co ta skrzynie boli ? Zal mi wyrzucac znowu tyle kasy na nowa skrzynie. Moze to jakas duperela? Czekam na odpowiedzi i dodam , ze moje auto dla kazdego mechanika jak i dla mnie jest nowa nauka . W nim tyle sie dzieje co w zadnym innym. Pozdrawiam :)

 

p.s. Dzisiaj dokladnie przetestowalem ta skrzynie i mialem problem ze zmiana biegu przy 50 km /h z S4 na " D " przy zimnym silniku. Po jezdzie okolo 70 sekund juz moglem recznie to robic moze pomoze to komus w zdiagnozowaniu problemu.

 

Nic by mi nie przeszkadzalo ale przez ten 2 bieg od x km/h do 40 km/h puszczajac gaz hamuje silnik i jest to jednoznaczne ze wzrostem spalania i dyskomfortu jazdy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie może głupie pytanie sprawdzałeś stan oleju w skrzyni? dodam ze w automacie powinno sie sprawdzać stan na uruchomionym rozgrzanym silniku drążęk na P po odkreceniu korka powinien pokazac sie tam olej jezeli go tam nie bezie to dolewać az zacznie wypływac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

225/45 17" jest niższa od 245/45 17"

Sam profil to nie wszystko. Opona o tym samym rozmiarze czyli w twoim przypadku 17" i tym samym profilu nie ma takiej samej wysokości przy różnych szerokościach.

 

Może wystarczy wgrać nową adaptację skrzyni jeśli stało się to po dłuższej jeździe na zapasówce która miała inny obwód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko bylo znalezc osobe ktora miala oprogramowanie do adaptacji ale udalo sie. Niestety nic to nie pomoglo dalej tak samo nie zmienia biegu sam tylko recznie przez tryby sport. Na kompie nie ma zadnych bledow. Ktos mi powiedzial , ze moglo siasc sprzeglo hydrokinetyczne i je trzeba by bylo zrobic. Tylko jesli ono siadlo to wgl mi sie nie oplaca go wymieniac bo nowa skrzynie dostane w podobnej cenie , a robocizna bedzie taka sama. Moze ktos ma jeszcze jakis pomysl ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.