Skocz do zawartości

[316 Compact '98] Nie działa centralny z pilota


L0nger

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

piszę tu, bo zanim rozgrzebię całe auto może ktoś będzie mnie w stanie naprowadzić na trop. Do rzeczy: nie działa zamek centralny z pilota, ALE tylko gdy na zewnątrz jest zimno. Kiedy wjedzie się do garażu i samochód postoi w nim kilkadziesiąt minut to centralny działa za każdym razem. Kiedy temperatura nie była jeszcze tak bardzo niska, to czasem zadziałały wszystkie rygle oprócz drzwi kierowcy, a teraz nie działa nic. Naturalnym podejrzanym był siłownik w drzwiach kierowcy, ale uwaga: otwierając bagażnik z kluczyka, drzwi kierowcy działają, więc kable i siłownik są tam w porządku (a może się mylę?). Baterię w pilocie również wykluczam, bo jaki wpływ miała by na nią temperatura? Dodatkowo próba kodowania kluczyka kończy się fiaskiem za każdym razem (nie sprawdzałem w ciepłym garażu). Co myślicie panowie? Coś nie tak z anteną centralki?

 

2. Drugi problem, o który chcę zapytać, ale nie zakładać nowego tematu jest taki: czyszcząc styki we wtyczce w drzwiach kierowcy (kiedy jeszcze myślałem, że to tam coś padło) coś dziwnego się stało i od tego momentu podczas jazdy miga mi lampka oświetlająca wnętrze tak jakby gdzieś było lekkie zwarcie. Na postoju jest ok. Krańcówka w słupku to nie jest na pewno, ale jeśli nie ona to kabel do niej, pytanie tylko gdzie on jest i dlaczego czyszczenie wtyczki w drzwiach mogło mu zrobić "ała"?

 

Pozdrawiam,

L0nger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sam sobie odpowiadam: lampka wewnątrz przestała migać (możliwe, że w końcu odparował spray do kontaktów który użyłem na wtyczce w drzwiach), a kwestia centralnego rozwiązała się po...wymianie baterii. Myślałem, że zwariuję, rozbebeszanie drzwi po kilka razy itd. A głowę bym sobie dał uciąć, że bateria jak nie działa, to niezależnie od temperatury i kropka. Dioda migała co prawda bardzo słabo, ale założyłem, że tak ma być, skoro zaraz po zakupie tak było i wszystko hulało. Teraz dioda z pilota aż wali po oczach :D a centralny śmiga aż miło.

 

Reasumując: przy podobnych problemach warto wymienić baterię na początku i tym samym wyeliminować kwestię pilota. Koszt 8 zł, bateria CR2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.