Skocz do zawartości

BMW E39 M62 POMPA WSPOMAGANIA-NAPRAWA


Maciej V8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wielu z nas boryka się lub będzie się borykać z awarią pompy wspomagania. Niestety zakup nowej to w przypadku V8 cenowa masakra,w serwisie 2400pln,a zamienników praktycznie nie ma,za regenerowane trzeba położyć 500pln. Przypadkiem przy okazji naprawy Audi 100 2.0b,zauważyłem,że pompa wspomagania w tym aucie jest podobna. Kupilem taką pompę i rozebrałem,okazało się,że wnętrze jest identyczne jak w V8. Wszystkie elementy odpowiedzialne za prace są tych samych wymiarów. Rozebrałem swoją pompę i przełożyłem do niej bebechy z Audi. Efekt-pompa pracuje cicho,bez przycięć i wróciło mi wspomaganie.

Wszystkim chejterom którzy chcą coś napisać o druciarstwie od razu odpowiadam żeby się bujali. Jedna i druga pompa są produkcji firmy Luk. Za używkę Audi dałem 30pln nowe są po 200pln. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz niektórym nie wytłumaczysz,że czasem da rade zrobić coś samemu niż iść do sklepu. Do v-ki zdobycie pompy to masakra,ja sam obdzwoniłem kilkanaście zakładów które trudnią się regeneracją i w 3/4 na hasło Bmw V8 mówiło: nie da rady. W Polsce na tą chwile są trzy sztuki i trzeba wypakować koło 800pln i zdać starą wtedy może zwrócą 200pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używkę bez problemu da się znaleźć ale trzeba wiedzieć gdzie w okolicy rozbierają BMW. Większość takich zakładów nie ogłasza się na portalach i nie da rady w sieci znaleźć części.

Oczywiście że lepiej zrobić tak jak Ty bo za grosze przywróciłeś pompę do życia. Napisz do admina to przeniesie do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Pozwól że odświeżę temat - masz gdzieś numer OE tej pompy z Audi? Ew może ktoś montował pompę z innego silnika? Znajomy polecił mi montaż z silnika M43, u niego w M60 działa tak jak trzeba z tym że on ma ten silnik w E36 razem z maglem a nie przekładnią, i pytanie czy u mnie taka 90 barowa pompa wyrobi? Oczywiście nie pasuje to P&P i trzeba dorobić mocowanie, ale nic specjalnie trudnego dlatego też pytam, bo moja niestety już powoli dogorywa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odnawiam temat na podstawie moich ostatnich doświadczeń. Otóż 2 lata temu urwało się ucho mocujące w mojej pompie wspomagania, które zostało następnie przyspawane. Niestety spawanie aluminium to nie najlepsze rozwiązanie, bo właśnie ostatnio to ucho znów pękło i odpadło. Skutek był taki, że pompa trzymała się na jednej śrubie i się wykrzywiła, więc koło pasowe nie było równoległe z pozostałymi - groziło, że spadnie pasek w czasie jazdy, a poza tym czuć było na silniku zwiększone opory pracy.

Problem jest taki, że nowa pompa wspomagania do M62 z vanosami kosztuje ponad 1800zł, a regenerowanych już się podobno nie robi (kosztowały ok. 1000zł i dostawało się z powrotem ok 400zł, jak się oddało starą - warunek: nieuszkodzona obudowa, więc w moim przypadku i tak odpada).

Co jest ciekawe - według wszelkich katalogów pompa wspomagania w moim M62 może być tylko dla E39 i wszelkie katalogi się zaklinają, że z E38 nie będzie pasować (co jest trochę dziwne, bo M62 to M62 i nie wiem co tam można zmieniać). Ale jest to na szczęście bzdura. Otóż znajomy mechanik podpowiedział mi, że nieraz montował już pompę z E39 do E38 i odwrotnie i wszystko śmiga. Nie jest co prawda łatwo o taką pompę, bo, jak twierdzą sprzedawcy, E38/9 z M62 to gatunki powoli wymierające, więc są albo nowe pompy, albo bardzo małe ilości pomp do regeneracji. Mnie się taką pompę udało dorwać w InterCarsie - nowa/fabrycznie regenerowana za 450zł (390zł jak się odda starą, ale nieuszkodzoną). Wystarczy przełożyć koło pasowe i śmiga pięknie (nr dla potomnych: LAU55.0678 - według katalogu to pompa do E38 730/735/740/750(!))

Najlepsze jest to, że pompy w dobrym stanie, ale używki do E39 M62, chodzą na Allegro po prawie 400zł, a na regenerowaną nawet gwarancję się dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.