Skocz do zawartości

koła czy same opony zimowe


cher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.temat dot.co prawda x4 ale problem ten sam.

Mam ofertę z aso i najtańsze koła zimowe to 10k. Za komplet.Pytanie mam takie czy opłaca się kupić u nich i wymienić w aso same opony?bo rozumiem że na wulkanizacji takich opon nie wymienia się.

Jakie to są koszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia się ale potrzebna specjalna maszyna do rof bo podobno łatwo uszkodzić oponę. Ja ost wymieniałem letnie i za wymianę zapłaciłem prawei 500zł w feuvert. Koła ziemowe możesz kupić na http://www.leebmann24.de/bmw/x3/winter-komplettraeder.html Jak kupisz na firmę to masz taniej o 19% i wtedy oferta robi się naprawdę niezła
BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.dzięki.Niemcy raczej odpadają choć to dobra oferta to jednak za dużo kombinacji.Na allegro widzę są za 6tys.nowe ori.tylko nie wiem czy po zmianie na kompie jakieś błędy nie wyskoczą.No i czy można takie koła normalnie pompować w razie jakby co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jak zapytać;)Chodzi o czujniki a raczej ich brak przy ew.wymianie na koła poza aso.pewnie sama opona z tymi dystemami bezobsługowymi też swoje kosztuje...

 

Coś mi się zdaję że czeka mnie najdroższa wymiana kół w historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Koła to tylko koła... ja 2-gi raz nie kupowałbym nawet w leebmanie (choć było dużo taniej)... teraz bym brał z allegro albo sam dobierał.

 

@cher: zlituj się i pisz po PL, momentami ciężko się czyta.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kola jak kola. Jak wymieniasz na inne to upewnij sie ze obwod opony miesci sie w dozwolonym przez BMW zakresie (zdaje sie 3%), inaczej bedziesz mial klopoty z ABSem itp. Do tego musisz dobrac odpowiednie czujniki cisnienia powietrza (lub nie, zalezy czy Twoje Beemka jest wyposazona). I tyl. O offset i rozklad srub (potrzebujesz 5x120) nawet nie pytam.

 

Kup oryginalne, nawet z Niemcow.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W X3 w wersji EU nie ma (fizycznych) czujników ciśnienia w oponach, jest tylko szacowanie na podstawie prędkości obrotowej... więc musisz się martwić tylko o pozostałe paremetry...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.