Skocz do zawartości

Wzmacniacz antenowy wslupku,Radio i alarm, kabel zasilajacy?


henoh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proste pytanie, czy ktos wie gdzie idzie kabel zasilający ( dający sygnał ) z wzm.antenowego z tylniego lewego słupka który leci od niego do modułu komfortu na pin49 ?? Którędy idzie, gdzie go szukac? Chodzi o ten co daje noecie 4/5 v na wzm.ant czarna wtyczka, kabelek niebieski z czerwonym paskiem?

2 pytanie, czy idzie jeszcze jakieś zasilanie do tego ? Np 12 v z okolic radia, tam jest w kostce biały przwod od zasilania radia które chyba dodatkowo zasila wzm . antenowy dla radia?

 

Czy zasilanie ogrzewania tylnej szyby tez idzie od wam.antenowego? Może jest jakiś bezpiecznik od tego. Czy ktoś wie ile kabli zasilających + idzie do tego nieszczęsnego wzm.antenowe . muszę naprawić alarm i radio bo nie łapie stacji. W zm.jest dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie ogrzewania szyby jest w prawym słupku kolego, w lewym słupku są dwa przewody masowe z oczkami od ogrzewania szyby oraz nieszczęsny wzmacniacz antenowy, u mnie też nie łapie stacji a do wzmacniacza dociera napięcie, męczę się z tym od tygodnia i nie mogę znaleźć przyczyny braku stacji radiowych, łapie mi tylko słabo stacje jak ustawie je ręcznie. U mnie na wzmacniaczu antenowym jest napięcie 12v które idzie z radia. Jak ktoś miał podobny problem to dołączam się do prośby kolegi o wyjasnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do radio 12v ale do Alarmu (sygnał dochodzi 5v)

A te 12v do radia to który to kabel u ciebie pokazuje 12V ?.

 

Odnośnie sygnału z pilota do modułu. Na wzm.ant. powinno dojść 5v i wyjsc 5v na pin 49 do modulu komfortu.

Na wzm.ant mi dochodzi a do modulu juz nie. (to znaczy)

Kabel + ma przejscie (na mierniku kabelek piszczy czyli nie jest przerwany i + dochodzi do modulu na odp pin) wiec musze miec zwarcie na masie ? Jak to sprawdzić jak to w ogole namierzyć ?

 

Dodatkowo sprawdzałem przejscie po nitkach ogrzewania. Od kabelkow ktore wychodza z wzm.ant sprawdzalem rozne nitki na szybie. I jest przejscie, znaczy sie nitki nie sa przerwane. Ale lewa strona niestety nie ma polaczenia z prawa!. Z wzm.ant jest polaczenie po kazdej nitce az do wiekszej czesci lewej strony (tej gdzie jest zasilanie) i ta lewa strona juz jest martwa, nie wiem czy tak ma byc czy nie.

Pytanie jak pownno byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.