Skocz do zawartości

Ubywający płyn w M52TUB20


DuDziAs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z ubywającym płynem chłodniczym tzn pierwszy raz dolalem ok 0,5l gdyż zaświeciła się kontrolka od tamtej pory do dnia dzisiejszego dolalem jeszcze może 1,5l podejrzewałem nieszczelny zbiorniczek wyrównawczy gdyż był niekiedy mokry, dziś po krótkiej trasie postanowiłem znowu dolać bo już poziom zbliżał się do min, zbiorniczek był suchy, myśle sb pewnie wysechł od ciepła silnika, odkręciłem korek żeby sprawdzić poziom i gdy odkręciłem nagle troszke płynu polało się w okolicy korka tzn niżej pod wężem gdzie jest umiejscowiony zbiorniczek i po nim spłyną płyn.

Z tąd pytanie do was czy uszkodzony korek od zbiorniczka wyrównawczego lub chłodnicy może powodować takie coś, wydaje mi się że ciśnienie nie ma gdzie ujść i wywala płyn, dolewałem ok 0,5l na ok 1tys km...może więcej tych km było, nie pamiętam, od pierwszego dolania zrobiłem ok 4tys km więc nie sądze aby to była uszczelka pod gł lub sama głowica, płyn w zbiorniczku nie bąbelkuje i nie ma masła pod korkiem wlewu oleju...miał ktoś podobny problem??? chcę się dowiedzieć od was jakie podzespoły wpływają na taką usterkę gdyż może z waszą pomocą usunę ją sam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.