Skocz do zawartości

330xd Trzesie budą przy dodniu gazu 2000obr Bardzo nietypowe


Shockwave

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawił się u mnie nowy problem... po tym jak wymieniałem skrzynię biegów oraz mieszki od przegubów bo były spękane a z jednego ostro nawet smar wylazł... zauważyłem coś nietypowego a mianowicie:

 

Jak mocniej wcisnę gaz np przy 1500-1800obr i uto zaczyna przyspieszać ładnie ciągnie do 2000obr i tu na 4,5,6 biegu w okolicy równych 2k rpm na pół sekundy trzęsie całą budą! jest to takie uczucie jak przy dojeżdzaniu w niektórych miejscach do pasów dla pieszych (stosowane przy szkołach w celu zwolnienia/obudzenia kierowcy)

Albo jakby się najechało na tą białą linię oznaczającą krawędź jezdni. Służy to chyba obudzeniu kierowcy...

Albo taka sytuacja. Jadę sobie na 6 biegu 2500rpm 130km/h autostrada. nagle odpuszczam gaz autko schodzi poniżej 2000rpm (załóżmy na 1700) po czym wciskam gaz ponownie aby sie znów rozpędzić i jak obrotomierz wskazuje ok 2k rpm zatrzęsie i ciągnie dalej... ( nie zauważyłem aby przestało ciągnąć) i dzieje sie tak tylko jak mocniej wcisnę gaz, przy delikatnym jego "muskaniu" przy przekraczaniu 2k rpm nic sie nie dzieje(nie zatrzęsie). Ta sama zasada tyczy sie biegu 4,5,6 na niższych nie udało mi się tego wyłapać...

Jakies pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Uszkodzona podpora wału? Dlaczego wymieniałeś skrzynię? Możliwe, że podczas wymiany została uszkodzona.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.