Skocz do zawartości

Skrzynia biegów aut. E90 GM


HuGo86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was.

Chciałbym się dowiedzieć jak się sprawuje skrzynia biegów automatyczna w e90 chodzi mi o silnik 328xi (model skrzyni : Automatic gearbox GA6L45R - 4-wheel )

Bo w necie mało co piszą o tej skrzyni. Wiem że wymiana co 80 tyś zaleca przez serwis.

Czy ta skrzynia jest dużo słabsza od ZF montowana w innych silnikach ?

Czy zdarzyło się komuś ją naprawiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowi przedmowca skrzynia GM jest bardziej nieprzewidywalna moze sie psuc seryjnie z powodu malych usterek a moze dzialac bez problemowo (znam przypadek gdzie nie bylo napraw a samochod ma ponad 350tys km na liczniku), troche loteria, jak zawsze wymiana oleju (co 60 tys km) przeduza zywotnosc. Skrzynie GM sa troche prostsze w naprawie a wiec i koszty naprawy nizsze.

 

w porownaniu skrzynia ZF jezeli bedzie zadbana to albo padnie z powaznego problemu (koszyk, konwerter, mechatronika) albo bedzie dzialac.

 

duzo rownierz zalezy od silnika i stylu jazdy, skrzynia w dwulitrowej benzynie wytrzyma dluzek niz w 3 litrowym dizlu, rownica moze byc spora, a seryjne kickdowny i ostra jazda rownierz skroca jej zywot.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.