Skocz do zawartości

[E87] Woda w bagażniku. Zalane PDC. Mogę zrobić odpływ?


follet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przestał działać PDC i dostęp komfortowy. Klasycznie bagażnik zalany wodą.

Nie widzę skąd wpływa woda. Widzę natomiast, że moduły były już kiedyś wymieniane (opisane po polsku markerem) tak więc poprzedni właściciel też borykał się z tym problem.

Mam pytanie. Czy mogę wywiercić dziurkę w tej komorze żeby woda sobie spokojnie odpływała? Nie wiem co jest pod tą wnęką, dlatego pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Jakis czas temu mialem klienta ktory sobie wiertarka wywiercil otwor na wylot i poza ttm ze troche sie kurzylo ro mowil ze wrwszcie ma.spokoj ze.stojaca woda

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw znajdz przyczyne... fabrycznie tam woda sie nie pojawia... sprawdz czy auto nie bylo uderzone z tylu... np: zderzak caly a kratka odpowietrzająca uszkodzona... a woda wpływa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wysuszeniu PDC działa prawidłowo.

Problem z dostępem komfortowym (keyless). Auto otwiera się i zamyka za dotknięciem klamki ale nie da się odpalić auta (komunikat przekreślonego kluczyka). Po włożeniu kluczyka do stacyjki wszystko OK. Problem występuje na obu kluczykach.

Czy przyczyną może być zalany moduł? Możliwe, że działa połowicznie czy może jest wymagane jakieś kodowanie po ponownym podłączeniu modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzedniej jedynce miałem problem z PDC, też zalane. Problemem była uszkodzona uszczelka lampy tylnej przez którą wpadała woda do bagażnika i zalewała ten sterownik, szczególnie kiedy jechałem opłukać auto na myjkę ciśnieniową, . Sprawdź może tamtędy się dostaje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.