Skocz do zawartości

3.0d – głuchy dźwięk z silnika.


Boryss

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie prośba o wskazówki zanim pojadę do mechanika. Stojąc obok pracującego auta słychać z silnika głuche dźwięki, przypomina to dźwięk jakby ktoś słuchał zbasowanej muzyki w środku auta. Gdy otwieram klapę, słychać lekko dźwięk

przypominający bicie serca:-). Czy możliwe, że to blok silnika przepuszcza powietrze miedzy cylindrami? A może zawory redukcyjne wypuszczają powietrze?

 

Dziękuje za pomoc.

 

Borys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam to samo x 3 3.0 sd 286 KM

Opisałem moje spostrzeżenia w dziale X3 e 83.

Temat postu dziwna praca przepustnicy egr.Niestety mod zamknął.

Zresztą w tomtym dziale większość śmiga 2.0 d :nana: Może u was da się podyskutować i rozwiązać "problem "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Bardzo często dudniący , basowy i miarowy dźwięk wydaje zawór recyrkulacji spalin pod kolektorem, dosyć częsta usterka w silnikach m57n2 , nie daje innych objawów poza owym dzwiękiem więc wiele osób przymyka na to oko

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cię dziqsek !

Miałem się z tobą kontaktować tel. byłem ostatnio u Rogera w Nysie i dał mi namiar do ciebie.

Jeżdziliśmy z Rogerem kilka razy ,komp podpięty nic nie wykazał żadnych niedomagań EGR.

U mnie słychać ten dzwięk ,przy wymianie świec żarowych po ściągnięciu osłony silnika widać było że przepustnica przed EGR przymyka się i otwiera powodując właśnie

efekt dzwiękowy (basu)Silnik chodzi równo ,idealnie .Roger zaprosił mnie na kreskę, pomimo jego 340 kucyków moja idzie na równo :twisted:

Ale .po ściągnieciu wężyka podciśnienia z zaworu EGR przepustnica się uspokaja.

Na marginesie ,kiedy będziesz na Śląsku coś kodował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.