Skocz do zawartości

318i N46 głośny jęczący dźwięk przy uruchamianiu


cadex

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

podczas uruchamianiu samochodu pojawia się przeciągły, głośny "jęcząco-piłujący" dźwięk. Trwa on zazwyczaj około 1-2 sekundy. Nie zdarza się to przy każdym uruchomieniu, lecz powiedzmy w 35% przypadkach, głównie po kilkugodzinnym postoju lub przy większej wilgotności powietrza. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić skąd dochodzi ten dźwięk. Mam wrażenie, że z okolicy komory silnika lub z okolicy podłogi fotela kierowcy.

 

Objaw głównie występuje po przekręceniu kluczyka w pozycję 3 (kręci rozrusznik i silnik startuje). Myślałem, że może to być problem z np. bendiksem. Ale od pewnego czasu ten sam dźwięk zaczął pojawiać się już po przekręceniu kluczyka w pozycję 2 (pełne zasilanie elektryczne, ale rozrusznik jeszcze nie kręci). W tym położeniu zaczyna pracować pompa paliwa.

 

Czy może to być objaw kończącej się pompy paliwowej? Jeśli się nie mylę to pompa paliwa znajduje się pod siedzeniem z tyłu, a stamtąd nie dochodzą te odgłosy.

 

Dodam jeszcze, że filtr paliwa był wymieniany około 2 lat temu (ok 40 kkm). W ubiegłbym roku był regenerowany alternator.

Poza tym jęczącym objawem auto jeździ tak jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 141 000, auto w moich rękach od ponad 4 lat, odkupione od dealera BMW. Dźwięk przypomina taki jęk ze zgrzytem - dwa w jednym. Probowałem go nagrać ale, że nie występuje przy każdym uruchamianiu to trudno go uchwycić.

 

Pasek z rolkami był wymieniany w ubiegłym roku przy okazji regeneracji alternatora. Te elementy jednak nie poruszają się przy pozycji kluczyka 2. Szukałbym w nich przyczyny gdyby ten dźwięk pojawiał się jedynie w momencie zakręcenia rozrusznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.