Skocz do zawartości

Mnóstwo błędów, lecz tylko na jednym kluczyku


mieshco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o informację czy ktoś się spotkał z sytuacją jak moja.

 

Rano, po nocy po włożeniu kluczyka, wyskoczyły mi wszystkie alarmy: Airbag+brak zapiętych pasów (mimo, że były zapięte), ABS, hamulce, kontrolka silnika. Mimo tego samochód normalnie jeździł. Kilka razy go wyłączałem, zamykałem, włączałem ponownie - wciąż pojawiały się błędy, choć nie zawsze te same i w innej kolejności.

Włożyłem drugi kluczyk - zero błędów, samochód zachowuje się idealnie, żadnych problemów.

 

Dodam, że auto jest bardzo zadbane, miało tydzień temu pełen serwis, nie miało w komputerze żadnych błędów.

 

Samochód, którego to dotyczy to E90 320d Xdrive z 2009 roku.

 

Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie powtórzył się ani razu. Wszystkie kluczyki zaczęły działać poprawnie , nie ma już żadnych błędów.

Wygląda, że był to jednorazowy błąd komunikacji kluczyka z modułem stacyjki. Dziwne jest tylko, że trwał aż kilka uruchomień (sesji) z tego feralnego kluczyka.

 

Ktoś miał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sprawa okazała się dużo bardziej skomplikowana.

Jednak przypadkiem było to, że błędy pojawiały się tylko przy użyciu jednego z kluczyków.

 

Błędy pojawiają się niezależnie od tego, który kluczyk używam. Regułą jest to, że pojawiają się tylko gdy samochód jest zupełnie zimny i przy dużej wilgotności (np. po nocy spędzonej na deszczu).

Po przejechaniu kilku km i restarcie wszystkie błędy znikają. Po ich wykasowaniu z pamięci, znowu się pojawiają przy pierwszym uruchomieniu po długim postoju.

 

Obecnie samochód stoi u dobrego elektryka, specjalisty BMW. Dam znać jak coś znajdzie.

 

Ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Udało się znaleźć problem :cool2:

 

Był nim nieoryginalny alarm podpięty pod CAN, który przy niskiej temperaturze dawał dziwne sygnały.

Po jego odpięciu i zamontowaniu nowego, porządnego alarmu wszelkie błędy zniknęły na dobre!!

 

Solved

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.