Skocz do zawartości

Jak zdrowo użytkować BMW e60


Leasingodawca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem tutaj nowy więc wszystkim mówię serdeczne Dzień dobry ! :)

 

Kupiłem BMW e 60 seria 5 2.0 d. (141 000 km) a ponieważ chcę by służyło mi całe lata - chciałbym dowiedzieć się trochę więcej na temat jego użytkowania od bardziej doświadczonych forumowiczów. Nigdy wcześniej nie jeździłem automatem dlatego mam parę pytań o samą skrzynię. Będę wdzięczny za każdą radę.

 

1. Jak prawidłowo dbać o kondycję skrzyni? Jak ją samodzielnie sprawdzać?

2. Czy jazda na skrzyni manualnej w tym konkretnym modelu nie krzywdzi auta? Niby są 2 wersje jednak może auto woli jak skrzynia manualna jest użytkowana tylko w wyjątkowych sytuacjach (np. długie wzniesienia)?

3. Ustawienie skrzyni na d powoduje zmiany biegów na dość wysokim poziomie obrotów przez co spalanie jest dość wysokie, wcześniej jeżdżac dieslem przywykłem do zmiany biegów przy obrotach 2-2,5 tyś - być może źle? Nie chciałbym czegoś zepsuć w tak pieknym i dobrym aucie jakim jest 5 przez swoją nieumiejętną jazdę dieslem.

4. Wielkie uznanie zdobył u mnie tempomat, opcja zmiany prędkości co 1 km oraz co 10 km/h jest świetna gdy jedziemy na dość zatłoczonej autostradzie, jednak czy używanie tempomatu na codzień w warunkach miejskich jest zdrowe dla skrzyni i silnika? Osobiście mógłbym go używać cały czas - jest prosty w obsludze a umiejetne operowanie wzniesienie/zjazd pozwala zaoszczedzic paliwo (być może skrzynia automatyczna w bmw robi to jeszcze lepiej???) - jak sądzicie?

5. Mieszkam w Warszawie, chciałbym serwisować auto w poleconym miejscu u poleconych specjalistów, nie chcę płacić więcej ASO za to samo, czy ktoś może mi polecić dobrych fachowców od przeglądów technicznych oraz napraw mechanicznych,lakierniczych,blacharskich? Najlepiej PRAGA POŁUDNIE -> Gocław - nie ukrywam że nie chce płacić dużo - ale nie jestem też dusigroszem i docenię jakość !!

6. Czy komputer pokładowy pokazujący status podzespołów jest dokładny? Nigdy nie miałem przyjemności użytkowania takiego systemu stąd moje obawy o jego wiarygodność.

7. Nawigacja - jak mogę dokonać aktualizacji map EUROPY, Warszawa jest teraz w połowie rozkopana przez co wielokrotnie krążyłem w kółko, czy mogę to jakoś zaktualizować?

 

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

 

 

 

 

:search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. Wymiana oleju co 10-15 KKm w zależności czy jeździsz na trasach czy miescie no i ogolnie nie olewać dziwnych odgłosów silnika :mrgreen:

Wymiana paska, termostatu, rolek czy kola pasowego tylko na ori częściach, olej ze specyfikacja LL-04 5W30 lub 5W40 np. Castrol, Motul, Aral, BMW (to Castrol)

2. Automat sam w sobie jest dobry i szybko zmienia biegi gdy tego potrzebujesz, półautomat jest raczej nie potrzebny moim zdaniem bo go praktycznie nie uzywam i nie sprawia przyjemności podczas jazdy.

3. Tu masz chyba na mysli ustawienie D/S i raczej nie krzywdzi to silnika, jeździsz na niższym biegu i wyłączasz go np. w terenie górzystym, na swiatlach lub jak przygotowywujesz sie do wyprzedzania. Jedyny minus to wieksze spalanie.

4. Tempomat w miescie... to raczej nie jest dobry wybor, tam musisz ciagle hamować i dodawać gazu, dziala dopiero od 30km/h wiedz jest bo raczej uciążliwe niz przydatne. Obwodnice jak i trasa jak najbardziej sie sprawdza.

5. xxx

6. Wskazania komputera sa bardzo dokladne zarówno zużycie klockow jak i nadchodzące serwisy. Dodatkowo pokazuje w razie spalenia zarowki ktora to i po jakiej stronie, jedynie co do wymiany oleju nie sugerował bym sie komputerem, te 30kKM nie sa dobre dla silnika ale dwa lata i 15kKm jak najbardziej w granicy rozsądku. Niestety nie pokazuje zużycia tarcz i temperatury silnika, wazne zeby ja sprawdzać czasami w ukrytym menu. Jak to zrobic jest tutaj opisane viewtopic.php?t=57919 .

7. Pewnie masz nawigacje CIC Professional z dyskiem twardym i mapami PREMIUM

Instrukcja viewtopic.php?f=91&t=244377&hilit=+jak+zaktualizowac

Proponuje wersje 2013-2 lub czekac do października na 2015-1, tu link do problematyki z 2014-1 viewtopic.php?f=91&t=230016&hilit=+premium a tak w skrócie to poznikalo duzo drog lokalnych i dojazdowych co Akorat nie pomaga w dojechaniu do celu w Warszawie moze wyglada to inaczej ale tego niestety nie wim.

Ogolnie pokrycie drog w PL i całej wschodniej Europy jest tylko w 22 czy 24%

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.