Skocz do zawartości

m52b28 sonda lambda


mkoz_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam BMW e38 728 z dwiema 5v sondami lambda, z tego co wiem są to sondy Siemens które są cierzko dostępne i kosztują sporo. Na allegro znalazłem zamienniki które tez nie są najtańsze bo 300zl sztuka i są praktycznie bez firmowe. Moje pytanie jest takie czy może od opla by pasowały oczywiście nie mowie tu o kostce tylko o jej parametrach a gołym okiem wydaje się ze są identyczne, maja również 4 kabelki, czerwony, żółty, czarny i bialy. Pracują na 5v, ale czy czymś jeszcze mogą się roznic? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by komuś były potrzebne takie informacje to sondy od opla dzialaja :D
Sprecyzuj :) Od jakiego opla i z jakich roczników.

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę odgrzewam stary temat. Szukam sond do silnika M52tuB28 który również oparty jest na sterowniku Siemens MS 42.0. Silnik M52B28 ma sterownik MS 41.0. Znalazłem instrukcję "SIEMENS MS 42.0 ENGINE CONTROL SYSTEM" w której w dziale poświęconym sondzie lambda napisano "The MS42.0 system uses Bosch LSH 25 oxygen sensors that function basically the same as previously used (in Bosch systems). The voltage range is between 0 - 800 mV". Wynika z tego, że komputer bazuje na standardowej sondzie BOSCHa, którą można kupić w wersji uniwersalnej za ok.150zł. Potwierdza to katalog online BOSCHa, który proponuje dla mojego silnika standardową sondę LSH-25C.

Pozdrawiam

Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.